Zamknięte biura sekretarza stanu
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Jesse White zdecydował o tymczasowym zamknięciu wszystkich biur sekretarza stanu począwszy od wtorku co najmniej do końca marca.

"Po dokładnym rozważeniu oczywiste jest, że decyzja o zamknięciu biur jest słuszna, aby zapewnić zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańcom stanu Illinois" - powiedział sekretarz stanu w wydanym oświadczeniu. "Te kluczowe działania pomogą nam zapobiec rozprzestrzenianiu się wirusa Covid-19".

Biuro White'a poinformowało, iż w czasie zamknięcia ważność dokumentów takich jak prawa jazdy, dowody osobiste, rejestracje pojazdów oraz innych, zostanie w trybie awaryjnym wydłużona o 30 dni.

Biuro sekretarza stanu wezwało również rząd federalny do przedłużenia wyznaczonego na 1 października terminu, po którym mieszkańcy Illinois nie będą mogli posługiwać się obecnymi stanowymi dokumentami tożsamości wybierając się w podróż samolotem. Od tego czasu do połączeń lotniczych mają być wymagane nowe dokumenty tożsamości REAL ID, odpowiadające federalnym wymogom zawartym w ustawie z 2005 roku, przyjętej w ramach walki z terroryzmem.

Wiele usług biur sekretarza stanu jest dostępnych przez internet na stronie: CyberdriveIllinois.com

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: