Zamknięte zostaną wszystkie restauracje i bary
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Gubernator JB Pritzker w niedzielę zarządził zamknięcie wszystkich restauracji i barów, co ma nastąpić w poniedziałek wieczorem i potrwać do 30 marca. Klienci w dalszym ciągu mogą zamawiać jedzenie na wynos lub wybierać opcję dostawy do domu.

"Nie ma łatwych decyzji, które musimy podjąć w czasie, kiedy mierzymy się z tym bezprecedensowym kryzysem" - powiedział w niedzielę Pritzker.

Gubernator ogłosił swoją decyzję podczas ostatniej odprawy dotyczącej rozprzestrzeniania się koronawirusa w niedzielę wieczorem. Zgodnie z rozporządzeniem, żadne restauracje ani bary nie będą mogły być otwarte dla gości, ale mogą w nich przebywać pracownicy. Otwarte będą opcje drive-through i możliwość zamówienia jedzenia na wynos.

Decyzja została podjęta po tym, jak tłumy ludzi przybyły do centrum Chicago w sobotę, aby świętować Dzień Świętego Patryka, pomimo wcześniejszych zaleceń gubernatora i urzędników ds. zdrowia.

"Próbowałem na początku tego tygodnia apelować do wszystkich, aby podjęli właściwą decyzję i zostali w domach, unikali barów i wszelkich zgromadzeń. Szkoda, że tak wiele osób nie potraktowało tego poważnie" - powiedział Pritzker. "Czas na perswazję i publiczne apelację już minął. Teraz musimy działać".

Gubernator dodał, iż urzędnicy stanowi współpracują z właścicielami restauracji i dostawcami żywności, aby upewnić się, że miejsca te mogą bezpiecznie utrzymać otwarte kuchnie.

Burmistrz Lori Lightfoot zapowiedziała, że miasto będzie egzekwować środki ogłoszone przez gubernatora w niedzielę, próbując znaleźć sposoby na złagodzenie długofalowych skutków zamknięcia.

"Myślę i mam nadzieję, że ludzie uznają i zrozumieją, że podejmowane są decyzje dotyczące długoterminowego dobrobytu i zdrowia wszystkich" - powiedziała. "Gdybyśmy opóźnili to, co nieuniknione, narażalibyśmy zdrowie wszystkich".

Lori Lightfoot powiedziała, że chociaż rozumie potrzebę i tradycje związane z celebrowaniem Dnia Świętego Patryka, prosi mieszkańców, aby pozostali w domu w dzień tego święta, czyli wtorek, 17 marca.

"Nie chcę widzieć tłumów na ulicach. Bary będą zamknięte, więc proszę, zostańcie w domach i zadbajcie o swoje bezpieczeństwo" - powiedziała.

Sam Toia, prezes Illinois Restaurant Association, powiedział podczas konferencji prasowej, iż rozumie, że takie środki są konieczne w celu ochrony zdrowia i bezpieczeństwa klientów oraz pracowników. Toita dodał, że IRA będzie lobbować w imieniu branży, aby sprawdzić, czy bary i restauracje mogą otrzymać jakiekolwiek ulgi z racji tego, że zostały zmuszone do zamknięcia swoich drzwi.

JM

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: