Zamów u nas dach, dostaniesz AR-15
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Firma dekarska oferuje darmowy karabin AR-15 przy każdej instalacji dachu. Oferta dotyczy jednak tylko stanu Wyoming, gdzie obowiązują jedne z najmniej restrykcyjnych przepisów dotyczących broni palnej w kraju.

Właściciele Wiggins Construction LLC skonsultowali się z prawnikiem, aby zapewnić zgodność promocji z prawem federalnym. Klienci muszą udowodnić, że mają co najmniej 21 lat, nie byli skazani i zobowiążą się do przestrzegania stanowych i federalnych przepisów dotyczących broni palnej. To wszystko, bo w Wyoming do zakupu i przekazania własności broni nie potrzeba żadnego dokumentu stanowego.

Wiggins Construction rejestruje jedynie numer seryjny broni i przesyła formularz przekazania własności. Od tego momentu karabin należy do klienta, który zdecydował się wymienić dach.

Od czasu rozpoczęcia promocji ok. 2 tygodni temu, Wiggins Construction otrzymało ponad 120 ofert od klientów z całego stanu zainteresowanych zrobieniem im dachu.

65

Średnia cena instalacji może wynosić od 7000 do 25,000 dolarów zależnie od wielkości domu i użytych materiałów. AR-15 to koszt ok. 599 dolarów.

Oczywiście, w związku z promocją pojawiły się

Kontrowersje

Wiggins Construction zostało skrytykowane, w tym przez ich własną firmę ubezpieczeniową, za nieprzeprowadzanie kontroli historii kryminalnej klientów otrzymujących karabin, co w Wyoming nie jest wymagane.

Firma została również nazwana „zabójcami dzieci”, a jej właściciel otrzymał groźby pozbawienia życia. Komentarze te - mówi właściciel - pochodzą głównie od ludzi mieszkających w innych stanach.

66

„Broń jest częścią naszej kultury” - mówi przedstawiciel firmy, Matt Thomas. „Wiem, że ludziom trudno to zrozumieć, ale większość gróźb pochodzi od osób, które tu nie mieszkają. Są ze wschodniego wybrzeża, z zachodniego wybrzeża, a nie z Wyoming. Więc nie jest to coś, czym się martwimy”.

Zwraca uwagę, że w rodzinnym stanie sprawa nie wzbudza zbyt wielu kontrowersji:

"Nasz gubernator nie jest tym zszokowany. Nasz lokalny wydział policji nie puka do drzwi pytając, dlaczego robimy promocję z bronią? Tu jest to legalne, a jeśli komuś się nie podoba to, co dzieje się we własnym stanie, trzeba wyjść i zagłosować, by coś zmienić."

Jeśli ktoś nie chce karabinu        

Nie każdy korzysta z promocji. Wówczas mogą w imieniu swoim lub wybranej firmy przekazać darowiznę w wysokości 800 dolarów na konto Serenity House of Park County.

„Serenity House to oparty na wierze program dla kobiet w ciąży, które szukają pomocy" - wyjaśnia Thomas. „Kogoś, kto pomoże im zachować nowe życie, a jeśli nie są gotowe na bycie matką, podsunie opcje adopcji lub opieki zastępczej”.

Promocja potrwa do końca roku.

rj