Zaostrzenie środków bezpieczeństwa w regionie 4 Illinois
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

W związku z rosnącym wskaźnikiem liczby zachorowań w regionie 4, Departament Zdrowia stanu Illinois ogłosił powrót kilku ograniczeń i wprowadzenie serii działań mających na celu łagodzenie rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Chodzi o jeden z regionów, na które podzielono nasz stan w związku z zachorowalnością na Covid – 19 i realizowanym od końca maja planem łagodzenia ograniczeń w ramach ponownego otwierania gospodarki.

Według oświadczenia wydanego w Springfield nowe działania zaczną obowiązywać od wtorku, 18 sierpnia.

Wyższa zachorowalność

W regionie 4, znajdujący się w okolicach St. Louis, do którego należą powiaty Bond, Clinton, Madison, Monroe, Randolph, St. Clair i Washington, w okresie ostatnich 7 dni odnotowano pozytywny wskaźnik 8.5%, a w ciągu ostatnich dwóch dni odnotowano również wzrost liczby osób z Covid-19 przyjmowanych do szpitali.

Powrót ograniczeń

Nowe ograniczenia, a właściwie powrót do znanych z niedawnej przeszłości, obejmują zamknięcie barów, restauracji i kasyn w regionie przed godziną 11 PM, zakaz kursowania tzw. imprezowych autobusów, zmniejszenie grupowych spotkań do 25 osób lub 25% pojemności sali, w zależności od tego, która z tych wartości jest niższa, a także na powrót wprowadzenie rezerwacji w biznesach oferujących usługi.

Nowe ograniczenia będą obowiązywać przez 14 dni, a jeśli liczby nie zaczną się poprawiać, możliwe jest wprowadzenie ostrzejszych środków, w tym ponowne zamknięcie wnętrz barów i restauracji.

Rosnący wskaźnik pozytywności (testów) to jedna z liczb, która może automatycznie wywołać dodatkowe ograniczenia, wraz ze wzrostem liczby przyjęć do szpitala, czy dostępności łóżek na wydziałach intensywnej terapii.

W poniedziałek w całym stanie Illinois zgłoszono 1,773 nowych przypadków koronawirusa oraz 12 kolejnych zgonów.

RJ