Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Kierowcy z Illinois zapłacili do Springfield ponad 200 milionów dolarów dodatkowego podatku od paliwa w ciągu pierwszych dwóch miesięcy po tym, jak zaczął on obowiązywać.

Ustawodawcy podwoili stanowy podatek do 38 centów za galon paliwa. Stawka ta weszła w życie od 1 lipca. W lipcu kierowcy zapłacili 99 milionów dolarów więcej niż przed rokiem. Nowe dane dotyczące dochodów z Illinois Department of Revenue, udostępnione w tym tygodniu, pokazały, że kierowcy zapłacili w sierpniu 101.5 mln dolarów więcej niż rok wcześniej.

„To dużo pieniędzy” – powiedział Allen Skillicorn, członek stanowej Izby Reprezentantów. „I muszę zapytać, dokąd one zmierzają? Czy zostaną przeznaczone na nasze drogi, czy wypełnią bagno?”

Skillicorn sprzeciwiał się podwajaniu podatku od paliwa. Wzrost o 19 centów za galon stanowił część pakietu podwyżek podatków i opłat w celu pokrycia pięcioletniego rachunku za infrastrukturę w wysokości 45 miliardów dolarów, który obejmował nie tylko drogi, ale także budynki publiczne i inne projekty w całym stanie.

Dyrektor generalny Illinois Chamber of Commerce, Todd Maisch powiedział, że organizacja biznesowa poparła podwyżkę podatków. W 2018 roku, jak powiedział, wyborcy zatwierdzili poprawkę do konstytucji, która zabraniała pracodawcom wykorzystywania funduszy transportowych na inne cele.

„To był istotny, niezbędny pierwszy krok, aby upewnić się, że chociaż może ci się nie podobać płacenie więcej na stacji benzynowej, ale przynajmniej wiesz, że twoje pieniądze zostaną przeznaczone na drogi, którymi zamierzasz jeździć” – powiedział.

Skillicorn powiedział, że poprawka pozwala wydawać pieniądze z podatków od transportu na rzeczy takie jak ścieżki rowerowe, chodniki i autobusy, nie tylko mosty i drogi. Powiedział, że chce uchylenia podwyżki podatku i planuje złożyć propozycję w tej sprawie.

Maisch poinformował, że Izba sprzeciwia się uchyleniu wprowadzonej podwyżki podatków od paliwa.

„Rzeczywistość jest taka, że po prostu musimy zainwestować w nasze najważniejsze zasoby gospodarcze, czyli infrastrukturę transportową” – powiedział.

„Co miesiąc bierzemy 100 milionów dolarów z gospodarki Illinois i przekazujemy je politykom” – sprzeciwia się Skillicorn. „Zabieramy ludziom pieniądze z rąk i nie pozwalamy wydawać tak, jak by chcieli”.

Jest jeszcze zbyt wcześnie, aby stwierdzić, czy mieszkańcy Illinois kupili mniej galonów paliwa w lipcu i sierpniu w porównaniu z rokiem poprzednim, kiedy podatki były o 19 centów niższe.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location