----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

15 listopada 2021

Udostępnij znajomym:

W zeszłym roku w okresie Thanksgiving wiele osób zdecydowało się pozostać w domach lub uczestniczyło w niewielkich spotkaniach przy świątecznym stole. Teraz powszechny dostęp do szczepionek sprawił, że ludzie czują się bardziej komfortowo latając i pokonując większe odległości, chętniej i liczniej spotykają się z rodzinami i przyjaciółmi. Jednak ci, którzy w okresie świątecznym zdecydują się na podróże lotnicze, powinni przygotować się na długie kolejki na zatłoczonych lotniskach, pełne samoloty i anulowane połączenia.

Od 7 listopada rezerwacje na loty w okresie Święta Dziękczynienia wzrosły o 78% w stosunku do ubiegłego roku, a nawet nieznacznie wyprzedzają 2019, o 3.2% więcej niż przed pandemią.

Wraz ze wzrostem rezerwacji, rosną również ceny.

„Obserwujemy wzrost cen biletów lotniczych, ponieważ jest tak duży popyt na Święto Dziękczynienia” – powiedział Vivek Pandya, główny analityk Adobe Digital Insights, który monitoruje rezerwacje lotnicze.

Do wyższych cen przyczyniają się wyższe ceny paliw -cena ropy naftowej wzrosła w tym roku o 66%.

Problemy linii lotniczych

Awarie systemów operacyjnych, zła pogoda, ograniczony personel – uderzyły znacząco w największych przewoźników, uniemożliwiając nadrobienie zaległości i powrót do normalnego funkcjonowania, pomimo coraz większego zapotrzebowania na podróże lotnicze. Linie lotnicze nie są w stanie dodać zbyt wielu lotów, aby móc sprostać zwiększonemu zapotrzebowaniu na podróżne w okresie świątecznym, ponieważ mają zbyt mało pilotów, personelu pokładowego oraz innych pracowników i takie działania mogłyby się wiązać z koniecznością odwoływania lotów.

„Odwoływane połączenia pod koniec października to jedno” – powiedziała Kathleen Bags, była pilot komercyjnych linii lotniczych, która obecnie pracuje dla FlightAware, firmy zajmującej się monitorowaniem połączeń lotniczych. „Ale zrujnować komuś Święto Dziękczynienia lub Boże Narodzenie to już zupełnie inna sprawa”.

Personel pokładowy jest wyczerpany psychicznie i fizycznie i nadal musi radzić sobie z nadużyciami ze strony pasażerów.

„Mieliśmy przypadki popychania, bicia pięściami, powalenia na podłogę czy uderzenia głową o fotel naszych pracowników. To są naprawdę poważne kontuzje” – powiedział Paul Harshorn, Jr., rzecznik Association of Professional Flight Attendants. Mówi, że podczas jednego z ostatnich lotów pasażer wielokrotnie uderzył stewardesę w twarz, łamiąc jej nos i inne kości twarzy. Osoba ta została aresztowana i oskarżona przez władze federalne, a FAA coraz częściej kieruje tego typu sprawy do FBI i Departamentu Sprawiedliwości.

Może również zabraknąć agentów TSA

Kolejnym potencjalnym problemem dla podróżnych w Święto Dziękczynienia są długie kolejki do punktów kontrolnych na lotniskach, ponieważ może zabraknąć funkcjonariuszy do pracy w tych miejscach.

Podobnie jak inni pracownicy rządowi, agenci TSA mają czas do 22 listopada na pełne zaszczepienie. Administrator TSA David Pekoske powiedział, że w zeszłym miesiącu aż 40% z 65,000 pracowników agencji nie zgłosiło swojego statusu szczepień. Urzędnicy spodziewają się jednak, że faktyczna liczba niezaszczepionych funkcjonariuszy będzie niska i nie przewidują braków kadrowych w okresie świątecznym.

„Mamy na to oko. Naszym celem jest zawsze ochrona pasażerów i bezpieczne dowiezienie ich do celu, a gdy zbliżymy się do ostatecznego terminu szczepień, będziemy w stanie lepiej oszacować sytuację” – zapewnia Jessica Mayle, rzeczniczka TSA z Chicago. „W tej chwili skupiamy się tylko na zachęcaniu wszystkich pracowników do zaszczepienia się i zbieraniu od nich tych informacji, gdy to robią”.

Mayle zapewnia również, że TSA przygotowuje się do sezonu świątecznego, aby starać się zminimalizować długie kolejki w punktach kontroli bezpieczeństwa.

„Zatrudniamy przez cały rok, w tym roku zatrudniliśmy ponad 6,000 funkcjonariuszy w całym kraju” – powiedziała.

Ponieważ jednak wiele osób wybierze się w podróż po raz pierwszy od dłuższego czasu, Mayle radzi podróżnym, aby planowali z wyprzedzeniem i nie zabierali ze sobą żadnych niedozwolonych przedmiotów w bagażu podróżnym, oraz aby przybyli na lotniska odpowiednio wcześniej.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----