Zbliża się data spłaty podatku od nieruchomości w Cook
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Choć data spłaty drugiej raty podatku od nieruchomości w Cook County wypada 3 sierpnia, to podobnie jak w kilku innych powiatach, można ją nieco opóźnić bez dodatkowych kar finansowych – poinformowało biuro Marii Pappas, skarbnika powiatu.

Wysokość podatku można już sprawdzić na stronie cookcountytreasurer.com, gdzie właściciele nieruchomości są w stanie sprawdzić, ile są winni powiatowi zanim w początkach lipca otrzymają listownie rachunki.

Tegoroczną, drugą ratę spłaty podatku od nieruchomości w Cook należy wpłacić do 3 sierpnia. Jednak w tym roku na wniosek skarbnik powiatu, Marii Pappas i za zgodą rady Cook County, można tę spłatę opóźnić do 1 października br. bez jakichkolwiek dodatkowych kosztów w postaci kar i dodatkowych odsetek.

Należy jednak pamiętać, że wpłaty dokonywane po 1 października będą obciążane dodatkową opłatą w wysokości 1.5% miesięcznie, zgodnie z wymogami prawa.

„Z powodu recesji wielu właścicieli domów i biznesów martwi się spłatą podatku” – mówi Maria Pappas – „Jednak po wejściu na nasza stronę można zapoznać się wcześniej z rachunkiem i zrobić plan”.

By wydrukować kopię swego rachunku, czy zapłacić go przez internet wystarczy odwiedzić cookcountytreasurer.com, gdzie znaleźć można wszystkie informacje.

Druga rata odzwierciedla wszelkie zmiany w wartości nieruchomości, zniżki i wyliczenia związane z naliczaniem podatku od nieruchomości w Cook County.

To nie jest pomoc finansowa, raczej mała ulga – mówią skarbnicy powiatów, które wprowadziły podobne ułatwienia i opóźnienia w spłatach podatku od nieruchomości.

W przypadku osób, które same płacą podatki od nieruchomości, a nie robią tego w ramach comiesięcznych spłat kredytu hipotecznego, rozłożone na dwie raty płatności wymagają od właścicieli domów i mieszkań zgromadzenia gotówki.

"Wiele osób może potrzebować tych pieniędzy teraz na pokrycie innych rachunków” – mówią skarbnicy.

Zwolnienia z kar zapewniają raczej więcej spokoju niż ulgi finansowej, ponieważ późne wpłaty należności podatkowych nie są wysokie. Zgodnie z prawem Illinois jest to 1.5 procent kwoty podatku miesięcznie za okres, gdy kwota ta nie jest zapłacona. W przypadku podatku od nieruchomości w wysokości $5,000 to w sumie $75.

W znaczeniu finansowym nie jest to wielka pomoc, ale dla wielu osób nawet niewielkie opóźnienie spłat pozwala na zajęcie się innymi, pilnymi potrzebami.

Monitor