Zginął ratując siostrzenicę przed gwałtem
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Starszy mężczyzna został zastrzelony, gdy rzucił się na napastnika, aby uratować swoją 17-letnią siostrzenicę przed gwałtem, do czego doszło w sypialni ich domu w dzielnicy Burnside na południowej stronie miasta w czwartek w nocy.

Podejrzany – 25-letni mężczyzna został aresztowany przez funkcjonariuszy, który przybyli na miejsce około godz. 9 wieczorem.

Napastnik wszedł do domu przez okno, a następnie związał 17-letnią dziewczynę w jej sypialni i próbowal zgwałcić. 66-letni wujek ofiary usłyszał jej krzyki i wpadł do pokoju, gdzie mężczyzna postrzelił go w plecy i głowę.

Ranny został przetransportowany do University of Chicago Medical Center, gdzie stwierdzono jego zgon. Dziewczynę przewieziono do Advocate Trinity Hospital, gdzie jej stan został ustabilizowany.

Eugene Booze, który mieszka w sąsiedztwie rodziny od 35 lat, powiedział, że zastrzelony mężczyzna „był najlepszym sąsiadem na świecie i wyjątkowo miłym człowiekiem”.

W momencie ataku Booze siedział w swoim salonie, grając z domino ze znajomymi i nie zdawał sobie sprawy z tego, co się dzieje, dopóki żona nie zauważyła radiowozów i karetek przed domem. Mężczyzna stwierdził, że okolica jest raczej spokojna i nie pamiętał żadnych strzelanin w tym rejonie.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym: