Zgłoszenia nadużyć wobec dzieci
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Agencja odpowiedzialna za dochodzenia dotyczące wykorzystywania dzieci zaktualizowała swój system przyjmowania zgłoszeń online dotyczących molestowania i zaniedbań.

Przedstawiciele Departamentu ds. Dzieci i Rodziny poinformowali, że zmiany obejmują jaśniejsze instrukcje oraz mniej koniecznych do wykonania kroków, co ma na celu skrócenie czasu niezbędnego do wypełnienia zgłoszenia dotyczącego nadużyć.

"Im wcześniej zostanie zgłoszone podejrzenie znęcania się lub zaniedbania, tym wcześniej będziemy mogli dotrzeć do rodziny z usługami i wsparciem, którego potrzebują, aby zapewnić dzieciom bezpieczeństwo w domu" - powiedział w oświadczeniu pełniący obowiązki dyrektora Marc Smith.

Zaktualizowany system umieszcza również zgłoszenia dotyczące nadużyć bezpośrednio w systemie zarządzania agencji, co według urzędników, może poprawić skuteczność śledczych.

Smith powiedział, że ułatwienia w składaniu raportów online mają kluczowe znaczenie podczas pandemii koronawirusa, ponieważ dzieci rzadziej widywane są poza domem przez innych dorosłych. Dodał, że liczba zgłoszeń przyjętych przez agencję wzrosła od czasu wznowienia nauki zdalnej lub osobistej tej jesieni, ale dane za wrzesień były w dalszym ciągu niższe niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku.

JM