----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

W piątek temperatura w Chicago spadła poniżej zera po raz pierwszy od prawie roku. Według National Weather Service Chicago zwykle doświadcza ośmiu poranków w roku z temperaturą poniżej zera - więc jeśli wierzyć tym statystykom, zostało nam jeszcze tylko siedem.

Spodziewając się tak niskich temperatur, urzędnicy miejscy wydali przypomnienia i wskazówki dla mieszkańców:

- Aby zapobiec zamarznięciu rur, należy pozostawić strużkę wody spływającą w kranie znajdującym się najdalej od miejsca, gdzie do domu wchodzi główny przewód wodociągowy.

- Jeśli rura zamarznie, należy użyć suszarki lub poduszki grzewczej, aby ją rozmrozić, nigdy nie wolno używać otwartego ognia.

- Grzejniki należy ustawiać w odległości co najmniej sześciu stóp od wszelkich materiałów łatwopalnych. Powinny być podłączone bezpośrednio do gniazdka, a nie do przedłużacza lub listwy zasilającej.

- Warto otworzyć zasłony okienne jeśli świeci słońce, aby ogrzać dom. Okna zasłaniamy na noc, aby zatrzymać ciepło i zmniejszyć przeciągi.

- Właściciele mieszkań w Chicago są zobowiązani do zapewnienia temperatury co najmniej 68 stopni Fahrenheita od godz. 8:30 rano do 10:30 wieczorem i co najmniej 66 stopni F od godz. 10:30 wieczorem do 8:30 rano. Najemcy mogą dzwonić pod numer 311, aby złożyć skargę, jeśli w wynajmowanym mieszkaniu jest zbyt zimno.

jm