Złagodzenie ograniczeń w powiatach Will i Kankakee
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Restauracje i bary w powiatach Will i Kankakee - należących do Regionu 7 zgodnie z planem gubernatora Pritzkera Restore Illinois - mogą ponownie oferować posiłki i usługi w pomieszczeniach.

Pritzker ogłosił tę zmianę po tygodniach stosowania bardziej rygorystycznych środków zapobiegawczych w tym regionie, wprowadzonych po tym, jak wskaźniki pozytywności przekroczyły tam 8%. Według gubernatora, dzięki ścisłej współpracy między władzami stanowymi i lokalnymi, region odnotował teraz trzy dni z rzędu ze wskaźnikiem pozytywności poniżej 6.5%, w tym 5.6% w piątek.

"Niech to będzie świadectwem potęgi społeczności, która wprowadza zalecane przez lekarzy środki łagodzące, zmniejszając ryzyko i spowalniając rozprzestrzenianie się wirusa" - powiedział gubernator w wydanym oświadczeniu. "Nie możemy uciec przed tym wirusem, ale dzięki środkom, o których wiemy, że działają, maskom, dystansowaniu się, myciu rąk i szacunku dla zdrowia publicznego i siebie nawzajem, możemy pokonać go na tyle, aby nasze firmy były otwarte, a nasze społeczności znowu bezpieczne. Nie poddawajcie się teraz, mieszkańcy Regionu 7, kontynuujmy ten sukces".

Zaostrzone ograniczenia zaczęły obowiązywać 26 sierpnia i zostały zniesione w piątek. Obejmowały one między innymi zakaz serwowania posiłków przez restauracje w pomieszczeniach zamkniętych i ograniczenie spotkań do 25 gości lub 25% całkowitej pojemności sali.

Departament Zdrowia Publicznego w Illinois będzie nadal ściśle współpracować z władzami regionu, aby zapobiec kolejnemu wzrostowi liczby przypadków.

Dodatkowe ograniczenia i środki zaradcze będą wprowadzone, jeśli w jakimkolwiek regionie nastąpi wzrost wskaźnika pozytywności testów na Covid, a także zmniejszenie pojemności szpitali lub wzrost przyjęć z powodu chorób podobnych do koronawirusa. Środki zostaną również wdrożone, jeśli siedmiodniowy wskaźnik pozytywności regionu przekroczy 8% przez trzy kolejne dni, tak jak to miało miejsce w przypadku Regionu 7.

Region Metro East, określony jako Region 4, nadal działa przy zastosowaniu dodatkowych środków łagodzących, ponieważ jego siedmiodniowy wskaźnik pozytywności utrzymuje się powyżej 8%.

JM