Zmarł porucznik Filip Ozarowski
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nie żyje porucznik Filip Ozarowski, weteran, członek Związku Żołnierzy Narodowych Sił Zbrojnych, Koło w Chicago. Zmarł w ub. piątek, 13 września, po długiej i ciężkiej chorobie, przeżywszy 97 lat.

Filip Ozarowski był ostatnim żyjącym w Stanach Zjednoczonych żołnierzem 27. Wołyńskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej. Porucznik Ozarowski był autorem dwóch książek, w języku polskim i jednej w języku angielskim, opisujących tragiczne losy ludności polskiej na Wołyniu i ogromną rolę 27. Wołyńskiej Dywizji AK w jej obronie.

Ostatnie pożegnanie porucznika Ozarowskiego odbędzie się w piątek 20 września, w godz. od 3.00 po południu do 8.00 wieczorem, w domu pogrzebowym Skaja Terrace Funeral Home, przy 7812 N. Milwaukee Ave., Niles.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się w sobotę mszą św. rano w kościele św. Jana Brebeuf o godz. 11.00 przed południem. Pogrzeb na cmentarzu Wszystkich Świętych.

Zamiast kwiatów rodzina prosi o dotacje na rzecz: Związku Żołnierzy Narodowych Sil Zbrojnych, Kolo Chicago, Narodowe Siły Zbrojne Nowe Pokolenie Chicago NFP (nszchicago.com).