----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

03 sierpnia 2022

Udostępnij znajomym:

Pochodzący z Rolling Meadows Thomas Dobosz, ciężko ranny w wypadku, do którego doszło w wyniku czołowego zderzenia z pojazdem jadącym autostradą I-90 pod prąd, zmarł w środę w szpitalu. Na miejscu zdarzenia zginęło 7 osób, w tym 5 dzieci. Dobosz jest 8 ofiarą tej tragedii.

Do tragicznego wypadku doszło w niedzielę tuż po godz. 2 w nocy w okolicy Hampshire, około 50 mil od Chicago, kiedy rodzina Dobosz jadąc na zachód autostradą I-90 zderzyła się czołowo z jadącą pod prąd 22-letnią Jennifer Fernandes z Carpentersville. Oba samochody stanęły w płomieniach. Fernandes zginęła na miejscu, podobnie jak wszyscy pasażerowie drugiego samochodu: 31-letnia Lauren Dobosz, czwórka dzieci małżeństwa: 13-letnia Emma, 7-letni Lucas, 6-letni Nicolas i 5-letnia Ella, a także koleżanka ich najstarszej córki, 13-letnia Katriona Koziara. Rodzina Dobosz była w drodze na wakacje do Minnesoty, kiedy doszło do wypadku.

Mężczyzna, który przeżył wypadek, został helikopterem przetransportowany do szpitala w stanie krytycznym. W środę policja poinformowała, że Thomas Dobosz zmarł.

Kierowcą samochodu, który jechał autostradą pod prąd, była 22-letnia Jennifer Fernandez z Carpentersville. Policja w dalszym ciągu prowadzi dochodzenie, próbując ustalić, dlaczego jechała pod prąd.

Sąsiedzi nie kryją, że będzie im brakować rodziny Dobosz. Oboje rodzice byli bardzo zaangażowani w sportowe życie swoich dzieci i kibicowali klubowi Oriole Park Falcons. W poniedziałek wieczorem ponad 100 członków społeczności spotkało się na wspólnym czuwaniu i wypuszczenie w powietrze symbolicznych balonów, pragnąc uczcić pamięć zmarłych i wspomnieć ich oddanie drużynom cheerleaderek i piłki nożnej Oriole Park Falcons.

"Rzadko spotykamy rodziny takie jak ta, które są tak oddane i robią tak wiele" - powiedziała sekretarz Oriole Park Falcons, Sharon Swank.

50

Symboliczne wypuszczenie w niebo baloników

Miasto Rolling Meadows stworzyło specjalny fundusz Hope Fund dla poszkodowanych rodzin.

„Hope Fund został niedawno utworzony przez radę miasta i umożliwia on członkom społeczności, jeśli wyrażą taką chęć, pomoc ofiarom katastrof, przemocy domowej, znęcania się nad dziećmi lub innych znaczących tragedii czy doświadczanych trudności. Tak więc miasto Rolling Meadows stworzyło specjalną witrynę dla ofiar tej katastrofy, którą można znaleźć na stronie głównej miasta - powiedział burmistrz Rolling Meadows, Joe Gallo.

Członek rodziny Dobosz poinformował w środę, że na portalu GoFundMe założono trzy internetowe zbiórki, które mają pomóc w opłaceniu pogrzebu i innych wydatków.

Na zbiórce zorganizowanej przez The Oriole Park Falcons zebrano ponad 90,000 dolarów.   

Hope Fund Departamentu Policji Rolling Meadows zebrał ponad $43,000.     

Na stronie założonej przez rodziców Lauren Dobosz zebrano ponad $26,000.    

Policja stanowa Illinois nie opublikowała więcej informacji na temat zdarzenia, tłumacząc się trwającym śledztwem.

Tragiczna katastrofa przyczyniła się do jeszcze jednego wypadku na drodze. Kiedy jadąca po autostradzie ciężarówka zatrzymała się, aby umożliwić lądowanie medycznego helikoptera, kolejna ciężarówka nie zdążyła wyhamować i uderzyła w pojazd przed sobą. W wyniku uderzenia uszkodzona została przyczepa, a przewożony towar rozsypał się na jezdnię. Jedna osoba odniosła niewielkie obrażenia.

jm

----- Reklama -----

MONITOR-KONKURS WAKACYJNY

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----