Zmarła po wypiciu środka odkażającego do rąk… jej rodzina pozywa producenta
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Rodzina pochodzącej z Illinois kobiety, która w ubiegłym roku zmarła po wypiciu środka odkażającego do rąk zanieczyszczonego metanolem, pozywa firmę, która go wyprodukowała.

W piątek w sądzie w St. Louis został złożony pozew federalny, z którego wynika, iż lekarz sądowy powiatu St. Louis ustalił, że śmierć Kayli Stagner była spowodowana ostrym zatruciem metanolem, a butelka produktu Blumen Advanced Instate Sanitizer, która została przetestowana w związku z sekcją zwłok, zawierała niebezpieczne poziomy metanolu. Stagner zmarła w maju ubiegłego roku w szpitalu w St. Louis.

W pozwie stwierdzono, że Stagner, która była alkoholiczką, wypiła środek odkażający do rąk firmy Blumen, który został wycofany w ubiegłym roku po tym, jak stanowi urzędnicy stwierdzili, że zawiera on metanol. Znaczne narażenie na metanol może powodować nudności, wymioty, ślepotę, a nawet śmierć, zwłaszcza w przypadku spożycia.

32-letnia Stargner, mieszkająca w powiacie Jersey, w Illinois, urodziła się w St. Louis. W chwili śmierci pracowała jako przedszkolanka.

jm