----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Illinois Departament of Employment Security (IDES) to organ odpowiedzialny między innymi za zbieranie składek oraz wypłacanie zasiłków dla bezrobotnych. Urzędnicy zapowiedzieli, że od 27 grudnia zostaną wprowadzone zmiany w formie wypłaty zasiłku dla osób pozostających bez stałej pracy. 

Zmiany

Wypłaty świadczeń nie będą już wysyłane na wydane karty debetowe wystawiane przez KeyBank. Wszyscy, którzy wybrali tę opcję, zaczną otrzymywać czeki papierowe. Nie dotyczy to osób, które otrzymują swoje zasiłki bezpośrednio na rachunki bankowe. Osoby ubiegające się o zasiłek nadal będą miały dostęp do pozostałych środków zgromadzonych na swojej karcie debetowej KeyBank, ale od 27 grudnia nie będzie możliwości otrzymywania nowych przelewów. 

Powody

IDES poinformował, że zmiana następuje po tym, jak dostawca – KeyBank, podjął decyzję o zaprzestaniu dostarczania kart debetowych do programu zasiłków dla bezrobotnych. To efekt kilkudziesięciu, a nawet kilkuset oszustw związanych z kartami debetowymi dla bezrobotnych. Byli okradani – pieniądze znikały z ich kont podobnie jak same karty. Procedery nasiliły się w dobie twardego lockdownu, kiedy bezrobotnych przybywało w lawinowym tempie.

Osoby, które chcą przejść na formę wypłat bezpośrednich muszą założyć konto ILogin. Szczegóły znajdują się na stronie internetowej ides.illinois.gov.

fk