----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Ponad jedna trzecia niezaszczepionych pracowników twierdzi, że zrezygnuje z pracy, jeśli pracodawca będzie wymagał od nich wykonywania cotygodniowych testów na Covid-19 lub przyjęcia szczepionki – donosi Kaiser Family Foundation.

Dane pochodzą z prowadzonego przez fundację projektu badawczego, który monitoruje zachowania społeczne związane ze szczepionkami na koronawirusa, na podstawie ankiet, badań a także opinii publicznej na temat zaufania i akceptacji szczepionek, potrzeb informacyjnych i innych kryteriów.

„W całym kraju coraz więcej firm, uniwersytetów oraz władz stanowych i lokalnych wprowadza wymagania dotyczące szczepień przeciwko COVID-19” – czytamy w raporcie. Zgodnie z rozporządzeniem wykonawczym wydanym przez prezydenta Joe Bidena szczepienia wymagane są w przypadku większości pracowników rządu federalnego oraz wykonawców, a prywatni pracodawcy zatrudniający ponad 100 osób muszą wymagać od nich przedstawienia dowodu szczepienia lub regularnych testów na Covid-19.

25% pracowników twierdzi, że ich pracodawca wymagał od nich przyjęcia szczepionki na COVID-19, co stanowi wzrost o 16% od czerwca.

„Warto zauważyć, że dorośli z gospodarstw domowych z dochodami 90,000 USD lub więcej częściej niż osoby z dochodami poniżej 40,000 USD twierdzą, że ich pracodawca wymagał od nich przyjęcia szczepionki przeciw COVID-19 (31% w porównaniu do 18%)” – wynika z raportu.

Według danych CDC około 58% dorosłej populacji USA otrzymało obie szczepionki.

Połowa ankietowanych pracowników nie chce, aby ich pracodawca wprowadził wymóg szczepień. Z raportu wynika, że około 37% nieszczepionych pracowników twierdzi, że odeszłoby z pracy, gdyby pracodawca zażądał od nich przyjęcia szczepionki lub cotygodniowych badań.

Jak dotąd około 1% wszystkich dorosłych w USA zrezygnowało z pracy, ponieważ ich pracodawca wymagał szczepionki jako warunku zatrudnienia, stwierdził KFF.

jm