----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

W ostatnich tygodniach znacznie nasiliły się kradzieże w centrach handlowych na przedmieściach Chicago. Ekskluzywny sklep z torebkami Louis Vuitton w Northbrook został obrabowany już drugi raz w tym miesiącu.  

W poniedziałek, 1 listopada około 1 po południu funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o napadzie. Do sklepu weszło około 13 mężczyzn ubranych w rękawiczki i maski. Ukradli przedmioty o wartości około 100 tysięcy dolarów - podała policja. Przestępcy uciekli z miejsca zdarzenia trzema pojazdami. Na szczęście nikt nie ucierpiał i nie został ranny. Śledztwo jest w toku.

Podobne zdarzenie miało miejsce 5 października, kiedy to ośmiu mężczyzn ukradło w tym samym sklepie towar warty około $66,000. Do kradzieży doszło wówczas około 6:45 wieczorem. Złodzieje zbiegli, jednak zostali uchwyceni na nagraniu z telefonu komórkowego, gdy wybiegali ze sklepu. 

Tego typu incydentów jest coraz więcej. Zaledwie dwa dni wcześniej, 4 października grupa złodziei zaatakowała Bloomingdale's w centrum handlowym Westfield Old Orchard w Skokie. Około 6 wieczorem do sklepu wtargnęło 7 mężczyzn i ukradło kilka torebek. Złodzieje zostali uchwyceni na nagraniu telefonu komórkowego i wybiegli ze sklepu. Kiedy policja przybyła na miejsce, przestępców już nie było.

25 września celem stała się Ulta w Norridge. Na filmie uchwycono trzech czarnych mężczyzn, którzy ładują kosmetyki do worków. Do napadu doszło w biały dzień około 2:30 pm, a rabusie wynieśli kosmetyki o wartości około 10 tysięcy dolarów.

al