07 już się nie zgłosi. Bronisław Cieślak nie żyje
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Zmarł Bronisław Cieślak, aktor znany m.in.  z roli w serialu "07 zgłoś się", gdzie wcielał się w porucznika Sławomira Borewicza. Bronisław Cieślak był człowiekiem wielu talentów. Oprócz kariery autorskiej na koncie miał też tę dziennikarską i polityczną.

Bronisław Cieślak urodził się w 1943 roku w Krakowie, gdzie również spędził późniejsze lata. Na początku swojej kariery pracował jako dziennikarz Polskiego Radia i Telewizji Polskiej. Karierę aktorską rozpoczął w latach 70. ubiegłego wieku. Rozpoznawalność przyniosła mu rola wspomnianego już porucznika Sławomira Borewicza w serialu "07 zgłoś się". Jako komisarz Borewicz zagrał też w kilku filmach, m.in. "Latające machiny kontra Pan Samochodzik" w reżyserii Janusza Kidawy. Grał także epizody w serialach "Bank nie z tej ziemi" czy "Świat według Kiepskich". W ostatnich latach na telewizyjnym ekranie można go było zobaczyć w serialu "Malanowski i partnerzy", gdzie Cieślak wcielił się w rolę detektywa Bronisława Malanowskiego.

Oprócz aktorstwa zajmował się też polityką. Od 1971 do 1990 roku był członkiem Polskiej Zjednoczonej Partii Robotniczej. Dwukrotnie - w 1997 i 2001 roku był wybrany do Sejmu z list Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Pełnił rolę rzecznika prasowego klubu SLD. W 2005 i 2007 bezskutecznie ubiegał się o mandat poselski.

Bronisław Cieślak zmarł w wieku 77 lat. Od dwóch lat chorował na nowotwór.