$10,000 i trzymiesięczne zarobki, aby pomóc w rozpoczęciu działalności
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Amazon chce, aby jego pracownicy zrezygnowali z pracy i stworzyli własne firmy dostawcze. Okazuje się, że jest to kosztowna propozycja, więc Amazon podbija stawkę.

W czerwcu 2018 roku firma ogłosiła, że amerykańscy pracownicy mogą starać się o założenie własnej małej firmy, zajmującej się dostawą paczek Prime w samochodach i uniformach z logo firmy

Amazon miał nadzieję, że wypełni to ogromne zapotrzebowanie na ludzi, którzy będą rozwozić towary z lokalnych centrów sortowania bezpośrednio do klientów.

Chociaż dziesiątki tysięcy pracowników wyraziło zainteresowanie programem, Amazon przyznał, że wielu jego pracowników nie miało pieniędzy na rozruch firmy.

Największy internetowy sprzedawca ogłosił teraz, że zaoferuje swoim pracownikom 10,000 dolarów niezbędnych na rozwój firmy, wraz z trzymiesięcznym dotychczasowym wynagrodzeniem – jako sposób na pozyskanie kapitału początkowego.

„Spotkaliśmy się z ogromnym zainteresowaniem ze strony dziesiątek tysięcy osób, które złożyły wnioski o uczestnictwo w programie Partner Service Delivery, w tym od wielu pracowników” – powiedział Dave Clark, wiceprezes Amazon ds. operacji na całym świecie. „Słyszeliśmy od naszych współpracowników, że chcą uczestniczyć w programie, ale zmagają się z okresem przejściowym”.

Amazon stara się uruchomić niezależną usługę dostaw, aby móc dostarczać przesyłki, którymi teraz zajmują się inne firmy, takie jak UPS i FedEx oraz poczta.

Firma poinformowała, że od momentu uruchomienia usługi dostaw, ponad 200 niezależnych wykonawców podpisało umowy na świadczenie tego typu usług. Oni z kolei zatrudnili tysiące lokalnych kierowców do dostarczania paczek. W tym roku firma planuje dodać setki kolejnych dostawców, w tym byłych pracowników, którzy zdecydują się skorzystać z oferty Amazon.  

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: