12 tys. dolarów dla „Daru Serca” od organizatorów „Handzel Open 2021”
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Siódmego czerwca na polu golfowym Old Oak Country Club w Homer Glen rozegrany został doroczny turniej golfowy „Handzel Open Golf Outing” zorganizowany przez firmę Grzegorza Handzla „Handzel Associates Insurance”. Dochód w kwocie 12 tysięcy dolarów organizatorzy przekazali chicagowskiej Fundacji „Dar Serca”, która opiekuje się dziećmi z Polski przybywającymi do USA na leczenie. Od 1999 roku, kiedy została zorganizowana pierwsza impreza sportowa na cele charytatywne, organizatorzy wypracowali i przekazali na pomoc kwotę 250 tysięcy dolarów.

W zawodach rozgrywanych zespołowo (kolejne uderzenie członkowie czteroosobowej drużyny oddawali z najlepszego miejsca uzyskanego przez jednego z członków ekipy) wzięło udział 96 zawodników.

DSC 3872

Organizatorzy turnieju – rodzina państwa Handzlów oraz przedstawicielki „Daru Serca” prezentują darowiznę

Pierwsze miejsce na podium z wynikiem 56 punktów – 16 punktów poniżej normy – zdobyli: Jeff Grodecki, Cory Moylan, Todd Moylan i Greg Dow. Drugą lokatę z wynikiem 57 wywalczyła ekipa w składzie: Piotr Machaj, Tomasz Dubiel, Wojciech Szaflarski i Ryan Tegue. Najdłuższe uderzenie zanotował Jeff Grodecki, statuetkę za Longest Putt odebrał Peter Wisniewski, a konkurencję Closest to the Pin wygrał Nick Bates. Na szczęśliwca, któremu udałoby się trafić za pierwszym uderzeniem do dołka, czekał samochód Porsche, ale niestety nikomu z uczestników nie udało się wyjechać nim do domu. W loterii fantowej rozlosowanych zostało kilkanaście cennych upominków, między innymi piłkę tenisową z podpisem Igi Świątek.

Podczas ceremonii rozdania nagród wszystkim uczestnikom i sponsorom za udział w turnieju dziękował organizator imprezy Grzegorz Handzel oraz prezes Fundacji „Dar Serca” Dorota Małachowska, który poinformowała, że już w tym roku fundacja przyjęła pod swoje skrzydła 46 dzieci z Polski, które przyjechały na leczenie do Stanów Zjednoczonych.

Tekst i zdjęcia: NEWSRSP