16-latka matką porzuconego noworodka
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowska policja przesłuchuje 16-letnią dziewczynę, która według ustaleń, jest matką nowonarodzonego dziecka, znalezionego w dzielnicy Humboldt Park. Policja poinformowała w czwartek, że przesłuchiwany jest także ojciec dziecka. Nie wiadomo, czy któremuś z nich zostaną postawione zarzuty karne.

„Udało nam się odnaleźć wszystkich, wiemy, kim jest ojciec, dziadkowie, matka” – powiedział szef chicagowskiej policji, Eddie Johnson. „To tragiczny incydent, ale na szczęście dziecko przeżyło i ma się dobrze”.

We wtorek spacerująca kobieta i jej córka znalazły chłopca, urodzonego zaledwie kilka godzin wcześniej, jeszcze z przyczepioną pępowiną. Dziecko natychmiast zaniosły do pobliskiej remizy strażackiej, gdzie ratownicy medyczni przeprowadzili akcję ratunkową. Niemowlę w stanie krytycznym trafiło do szpitala, ale jego stan udało się ustabilizować.

W Illinois obowiązuje prawo Safe Haven, które umożliwia oddanie dziecka w wieku do 30 dni personelowi szpitala, pozostawienia na posterunku policji lub straży pożarnej, bez konieczności odpowiadania na jakiekolwiek pytania.

„Mogą po prostu odejść” – mówi Dawn Geras z Fundacji Save Abandoned Babies. „Nie muszą odpowiadać na żadne pytania. Nie będzie policji, która by ich szukała. A dziecko będzie zawsze kochane”.

Dzieci z Safe Haven trafiają bezpośrednio do agencji adopcyjnych, aby mogły szybko znaleźć nowe rodziny. Ponieważ dziecko znalezione w alejce zostało porzucone bezprawnie, trafi do systemu opieki zastępczej.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: