2 nowe centra logistyczne Amazon na przedmieściach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Na południowych przedmieściach Chicago powstaną dwa nowe centra logistyczne giganta sprzedaży internetowej, dodając tysiące nowych miejsc pracy w tym regionie.

Gubernator J.B. Pritzker oraz szefowa rady powiatu Cook, Toni Preckwinkle, oficjalnie poinformowali o powstaniu dwóch nowych punktów logistycznych w miejscowościach Matteson oraz Markham.

W całym stanie istnieje już 13 tego typu centrów Amazon, zatrudniających około 18,000 mieszkańców Illinois. Dwa nowe zatrudnią po 1,000 lokalnych pracowników każde, oferując pozycje w pełnym wymiarze godzin i stawką 15 dolarów na godzinę.

Te 2,000 nowych miejsc pracy nie obejmie prac budowlanych i pracowników zatrudnionych do budowy tych obiektów.

Informacja jest uważana za bardzo potrzebny impuls dla lokalnej gospodarki w trudnym okresie spowodowanym pandemią. Region południowy w przeszłości doświadczał wielu trudności i był często pomijany pod względem rozwoju gospodarczego i nowych inwestycji.

"Rozpoczynamy nową erę rozwoju gospodarczego na południu, co jest bardzo ekscytujące. Już najwyższy czas na taki krok" - powiedziała stanowa reprezentantka, Debbie Meyers-Martin.

Nie podano jeszcze informacji na temat tego, kiedy rozpocznie się budowa obiektów.

JM