6 tysięcy za przeprowadzkę do Mississippi
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miasto w stanie Mississipi zapłaci ci $6,000, jeśli zdecydujesz się tam przenieść na rok.

Władze Natchez wzywają pracowników zdalnych z całego kraju do przeniesienia się na okres jednego roku do ich „uroczej i historycznej społeczności” w ramach programu o nazwie Shift South. W zamian zapewnią $2,500 na koszty przeprowadzki plus $300 miesięcznego stypendium przez okres jednego roku – poinformował burmistrz miasta, Dan Gibson.

„Cieszymy się, że jesteśmy pierwszym i jedynym miastem na dalekim południu, które oferuje taką zachętę dla pracowników zdalnych. Nasi ciepli i przyjaźni mieszkańcy, rzeka Mississippi znajdująca się u naszych stóp, nasza historia i piękne zachody słońca sprawiają, że Natchez jest wspaniałym miejscem, które można nazwać domem” – powiedział.

Aby zakwalifikować się do programu, który obejmuje 30 osób, kandydaci muszą być zatrudnieni w USA jako pracownicy zdalni, osiedlić się w Natchez i kupić dom o wartości co najmniej 150,000 – który muszą posiadać i mieszkać w nim przez rok.

Według burmistrza, Natchez, zamieszkałe przez prawie 15,000 mieszkańców i położone nad rzeką Mississippi, ma znacznie nisze koszty utrzymania niż średnia krajowa. Szybkie wyszukiwanie w serwisie Zillow wydaje się to potwierdzać. Według strony, mediana domów w Natchez wynosi $96,000 – znacznie mniej niż średnia w USA na poziomie ponad 250,000 dolarów.

Gibson dodaje, że spodziewa się zwrotu z inwestycji w ciągu najbliższych dwóch lat, biorąc pod uwagę, że nastąpi wzrost podatków od nieruchomości i sprzedaży.

„Pandemia naprawdę stanowiła sygnał ostrzegawczy i zwróciła uwagę na to, co ludzie czuli od długiego czasu” – powiedział. „Są zmęczeni dużymi miastami, wysokimi kosztami życia i długimi dojazdami do pracy. Dzieki tej ofercie mogą mieszkać w pięknym, historycznym miasteczku, gdzie wszystko jest przystępne”.

Pracownicy zdalni zainteresowani programem Shift więcej informacji znajdą na stronie: http://natchezinc.com/images/uploads/ShiftSouth-Application.pdf

12

jm