Amazon przyspiesza czas dostarczania przesyłek
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Dwudniowy termin dostawy to już przeszłość.

Firma Amazon, która już zdążyła przyzwyczaić swoich klientów do tego, iż prawie wszystko, co zamawiają, jest dostarczane w ciągu dwóch dni, ogłosiła w czwartek, iż wkrótce będzie oferować jednodniowe dostawy osobom posiadającym członkostwo Prime na większość oferowanych produktów.

Firma ma nadzieję, że skrócenie czasu dostawy o połowę zwiększy atrakcyjność usługi Prime, za którą trzeba zapłacić 119 dolarów rocznie, ponieważ każdy inny sklep internetowy oferuje bezpłatne dostawy w ciągu dwóch dni. Amazon nie może także konkurować ze sklepami typu Walmart czy Target, gdzie coraz popularniejsze stało się zamawianie online i odbieranie produktów w sklepie.

„Jest to inteligentna zmiana, ale również taka, która staje się coraz bardziej konieczna” – powiedział Neil Saunders, dyrektor zarządzający w GlobalData Retail. „Inni detaliści naprawdę poprawili warunki w kwestii dostawy”.

Saunders uważa, że zmiana prawdopodobnie nałoży jeszcze większą presję na rywali detalicznych Amazon, ponieważ kupujący przyzwyczają się do jeszcze szybszych terminów wysyłki.

Amazon nie sprecyzował jeszcze, kiedy dojdzie do planowanej zmiany, ale w czwartkowym oświadczeniu poinformował, iż w ostatnim miesiącu zwiększony został wybór produktów, kwalifikujących się do jednodniowej dostawy.

W niektórych krajach, w tym Wielkiej Brytanii, członkowie Prime już w tej chwili otrzymują jednodniową wysyłkę.

Brian Olsavsky, dyrektor finansowy Amazon, powiedział, że firma jest dobrze przygotowana do oferowania jednodniowej wysyłki, ponieważ spędziła 20 lat dodając magazyny w całym kraju, gdzie zamówienia są pakowane i wysyłane.

Amazon dostarcza coraz więcej przesyłek dzięki sieci swoich pracowników, zamiast polegać na firmach takich jak UPS, poczcie czy innych przewoźnikach. Firma powiększyła swoją flotę odrzutowców, planuje otworzyć centra sortowania paczek na dwóch lotniskach i uruchomiła program, który umożliwia wykonawcom w całym kraju dostarczanie paczek Amazon w vanach oznaczonych logo Amazon Smile. Mimo tego Amazon zapowiedział w czwartek, że spodziewa się wydać 800 milionów dolarów w drugim kwartale tego roku, aby przyspieszyć swoje dostawy.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: