----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Większość szpitali w naszym stanie uzyskała dobre wyniki w najnowszym raporcie dotyczącym bezpieczeństwa pacjentów, w którym oceniano ryzyko błędów i wypadków w placówkach medycznych całym kraju.

Oceny dokonała organizacja non-profit The Leapfrog Group, która ma na celu edukację opinii publicznej na temat bezpieczeństwa oraz jakości usług placówek opieki medycznej.

Na liście ocenianych placówek znalazło się ponad 100 szpitali w Illinois.

Tym razem Illinois zajęło 17. miejsce wśród wszystkich stanów, a 35% wszystkich szpitali tej wiosny uzyskało ocenę ‘A’” – powiedziała Erica Mobley, dyrektor operacyjny The Leapfrog Group.

W ogólnym rankingu Illinois podskoczyło z 24. miejsca zajmowanego w jesiennym raporcie. Mobley twierdzi, że wszystkie szpitale, które otrzymały najwyższe oceny, mają silne zasady dotyczące bezpieczeństwa.

„Oznacza to, że bezpieczeństwo jest czymś, na czym wszyscy koncentrują się każdego dnia, począwszy od kadry kierowniczej, aż po wszystkie szczeble personelu” – powiedziała Mobley. „Dbają o to, aby personel stawiał pacjentów na pierwszym miejscu, a bezpieczeństwo było najważniejszym priorytetem każdego dnia”.

Tylko jedna placówka w całym stanie, St. Bernard Hospital w Chicago uzyskał ocenę „F”. Był to jeden z zaledwie dziesięciu szpitali w kraju, które otrzymały ocenę niedostateczną.

Pięć innych szpitali w Illinois uzyskało oceny „D”. Mobley twierdzi, że proste zmiany, takie jak surowe procedury dotyczące mycia rąk, mogą prowadzić do uzyskania lepszych ocen.

„Może to wydawać się czymś najbardziej oczywistym” – powiedziała – „Ale w przypadku lekarza czy pielęgniarki, którzy przyjmują setki lub tysiące pacjentów dziennie, tak łatwo jest po prostu wbiec do pokoju bez zastanowienia, czy umyli już ręce. Jednak jest to niezmierne ważne dla powstrzymania i zapobiegania rozprzestrzeniania się infekcji”.

W badaniu wzięto pod uwagę 28 różnych czynników, w tym zasady i procedury, a także wyniki pacjentów.

„Tak naprawdę wszystkie szpitale, niezależnie od ich struktury czy rozmiarów, są w stanie uzyskać najlepsze oceny, ponieważ wiele rzeczy, na które zwracamy uwagę, nie jest skomplikowanych czy bardzo kosztownych” – powiedziała Mobley. „Na przykład jedną z rzeczy, na które patrzymy, są przedmioty pozostawione wewnątrz pacjenta podczas operacji. Bez względu na wielkość szpitala, takie sytuacje absolutnie nigdy nie powinny mieć miejsca”.

Mobley dodaje, że opracowane przez nich informacje są przydatne, nawet jeśli pacjenci nie mają wyboru, w jakim szpitalu otrzymują leczenie.

„W nagłych przypadkach najważniejsze jest, aby jak najszybciej dotrzeć do najbliższego szpitala” – powiedziała. Jeśli dana osoba trafia do placówki, która uzyskała niższą ocenę, ważne jest, że jest tego świadoma i może zwrócić uwagę na pewne aspekty i zapytać lekarza czy pielęgniarki, co zrobią, aby zapewnić jej bezpieczeństwo podczas pobytu w szpitalu.

Pełna lista ocen szpitali w Illinois dostępna jest na stronie: https://www.hospitalsafetygrade.org/

jm