----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

05 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Koncern Boeing planuje przeniesienie swojej siedziby z Chicago do Arlington pod Waszyngtonem – donosi dziennik „The Wall Street Journal”. Według osób zbliżonych do szefostwa firmy, formalne przenosiny mogą nastąpić jeszcze w przyszłym tygodniu.

Co w trawie piszczy?

Według medialnych doniesień Boeing od miesięcy prowadzi rozmowy z biurem gubernatora Glenna Youngkina, który stara się przyciągnąć producenta samolotów i inne firmy do Wirginii. Szczegóły porozumienia Boeinga nie zostały ujawnione, ale wiadomo, że nie chodzi w nim o ulgi podatkowe, a wsparcie związane z siłą roboczą. Przeprowadzka do Arlington to popularnych ruch większości korporacji, aby biura zarządu firmy znajdowały się blisko serca rządu federalnego, który w tym przypadku jest głównym klientem działu obronnego i kosmicznego Boeinga.

Boeing był w Chicago ponad dwie dekady

Koncern przeniósł się z Seattle do Chicago w 2001 roku – to posunięcie miało być symbolicznym potwierdzeniem zmiany kierunku – oprócz produkcji samolotów komercyjnych firma zaczęła angażować się w produkcję maszyn dla amerykańskiej armii. Zmiana siedziby nie oznaczała zmiany miejsca budowy samolotów. Boeing nadal produkuje samoloty w Everett i Renton w stanie Waszyngton, natomiast produkcja modelu 787 Dreamliner odbywa się w North Charleston w Karolinie Południowej.

fk

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----