----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Dwie trzecie młodych ludzi uważa, że brak odpowiedniej edukacji finansowej doprowadził ich do problemów i zadłużenia w życiu dorosłym.

Badania wykazały, że podstawowe nawyki finansowe i umiejętności w tej dziedzinie zaczynają kształtować się już pomiędzy 3. a 7. rokiem życia. Powiązały również wysoki poziom deprywacji ekonomicznej z niskim poziomem zrozumienia finansów, co pogorszyło problemy i tak już narażonych na problemy społeczności.

Raport został opracowany przez bank Santander UK, który pozyskał dane z wielu artykułów naukowych i ankiet przeprowadzonych w ciągu ostatnich kilku lat.

Z sondażu przeprowadzonego na grupie 4,000 osób przez Center for Social Justice (CSJ) w Wielkiej Brytanii w styczniu tego roku wynika, że 68 procent dorosłych uważa, iż brak edukacji finansowej w dzieciństwie spowodował problemy w późniejszym życiu. 44% ankietowanych uważa, że byliby lepiej przygotowani finansowo, gdyby otrzymali odpowiednią edukację finansową, obejmującą podstawowe umiejętności związane z pieniędzmi, takie jak budżetowanie gospodarstwa domowego.

Eksperci twierdzą, iż nie ma lepszego miejsca, aby zacząć uczyć się, jak radzić sobie ze swoimi finansami, niż w szkole.

Mike Regnier, dyrektor generalny Santander UK, powiedział: „Rozwijanie kluczowych umiejętności zarządzania pieniędzmi we wczesnym wieku zapewni przyszłym pokoleniom opuszczenie szkoły z fundamentami niezależności finansowej i umiejętnościami podejmowania lepszych decyzji finansowych.

jm

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----