----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Branża zoologiczna, warta ok. 100 miliardów dolarów, może wzrosnąć prawie trzykrotnie - do 275 miliardów dolarów do 2030 roku dzięki wzrostowi liczby nowych właścicieli, korzystnej sytuacji demograficznej i zwiększonym wydatkom na zwierzęta.

Szacuje się, że w czasie pandemii liczba posiadaczy zwierząt domowych zwiększyła się ponad trzykrotnie, a wydatki na wszystko – od opieki weterynaryjnej po akcesoria dla zwierząt - okazały się odporne na recesję.

„Uważamy, że amerykański przemysł zoologiczny osiągnął punkt zwrotny, osiągając roczną stopę wzrostu na poziomie 8%, w porównaniu do 3% w ciągu ostatniej dekady” – twierdzi Simeon Gutman, analityk giełdowy.

28

Gutman był jednym z autorów badania, w którym przyglądano się, dlaczego zmiany demograficzne, powstawanie nowych gospodarstw domowych i zachowania konsumenckie mogą prawie potroić amerykański przemysł zoologiczny, którego wartość szacowana na 118 miliardów w 2019 roku może wzrosnąć do 275 miliardów w 2030 r.

Dwie trzecie amerykańskich gospodarstw domowych posiada przynajmniej jedno zwierzę

Amerykanie mogą być podzieleni w wielu kwestiach, ale większość rządki, jeśli chodzi o zwierzęta domowe. Niedawne badanie AlphaWise wykazało, że 66% amerykańskich gospodarstw domowych posiada co najmniej jedno zwierzę domowe, średnio jest to 1.7. Co więcej, 69% respondentów „zdecydowanie zgadza się”, że ich zwierzęta domowe są ważnymi członkami rodziny, 37% zadłużyłoby się, aby pokryć koszty leczenia zwierzęcia, a 29% przedkładałoby potrzeby zwierzęcia nad własne.

26

Chociaż pandemia zdecydowanie wpłynęła na ilość posiadanych zwierząt domowych, szacuje się, że tworzenie się gospodarstw domowych wśród milenialsów i pokolenia Z prawdopodobnie utrzyma ten trend. W ankiecie AlphaWise 65% osób w wieku od 18 do 34 lat planuje zakup lub adopcję zwierzęcia w ciągu najbliższych pięciu lat – dokładając się w ten sposób do przewidywanego 14% wzrostu liczby zwierząt domowych do 2030 roku.

Co więcej, właściciele zwierząt, zwłaszcza młodsi, wydają coraz więcej na swoich ulubieńców. Według prognoz Morgan Stanley, średnie roczne wydatki gospodarstwa domowego na zwierzę domowe mogą wzrosnąć z 980 dolarów w 2020 roku do 1,292 dolarów w 2025, a potem do $1,909 do 2030 r.

Nie oszczędzają

„Konsumenci są coraz mniej skłonni do obniżania całości wydatków na zwierzęta domowe, gdy spada rzeczywisty dochód, jaki mają do dyspozycji” – twierdzi Gutman.

Badanie przeprowadzone w październiku 2020 roku przez American Pet Product Association wykazało, iż 66% respondentów stwierdziło, że ich wydatki nie zmieniły się w poprzednim miesiącu, a 72% dodało, że nie zmieniłoby wydatków na karmę dla zwierząt domowych, niezależnie od stanu ich finansów.

Osoby dorosłe w wieku 18-34 lat są bardziej skłonne do wydania stosunkowo dużej części swoich dochodów na zwierzęta domowe, w porównaniu do starszych pokoleń.

Wydatki na opiekę nad zwierzętami mogą obejmować wiele różnych kategorii, ale zdrowie zwierząt jest najważniejsze. Po jedzeniu i smakołykach wydatki na opiekę zdrowotną są największym punktem, a opieka weterynaryjna może być najszybciej rozwijającym się segmentem w branży w ciągu następnej dekady. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się także ubezpieczenia dla zwierząt.

W ankiecie AlphaWise 20% właścicieli zwierząt domowych stwierdziło, że zalecenia weterynarza były najważniejszym czynnikiem przy zakupie żywności i przysmaków; około 50% zmieniłoby marki zgodnie z zaleceniem weterynarza.

30

jm