Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przerażające chwile przeżyli rodzice uczniów szkoły na północy, kiedy w poniedziałek dowiedzieli się, że szkoła została zamknięta z zakazem opuszczania budynku, po tym, jak w środku pojawił się uczeń z bronią.

Azemina Mujakonovic powiedziała, że w poniedziałek rano otrzymała od syna wiadomość, której obawia się każdy z rodziców.

„Mój syn napisał do mnie ze szkoły, że ktoś w środku ma broń” – powiedziała.

Niektórzy rodzice natychmiast udali się do szkoły, aby spróbować odebrać swoje dzieci, ale potencjalnie niebezpieczna sytuacja zakończyła się dwoma aresztowaniami i bez obrażeń.

„Moja córka powiedziała, że regały z książkami zostały przesunięte pod drzwi, żeby je zablokować, a oni nie wiedzieli, co się dzieje” – powiedział jeden z rodziców, Chip Russell.

Fabian Rodriguez również popędził do szkoły po tym, jak usłyszał, że jego córka siedzi skulona w szafie, ukrywając się razem z innymi dziećmi.

„Poszli do klasy i schowali się w szafie, a tam siedziały już inne dzieci” – powiedział Rodriguez.

Kiedy na miejsce przybyła policja, aresztowano dwóch chłopców: 14- i 15-latka. Policja twierdzi, że na miejscu znaleziono broń na śrut i nikt nie został ranny.

Jednak incydent wywołał panikę w społeczności Senn High School.

Dyrektorka szkoły średniej Senn, Mary Beck, wysłała oświadczenie do rodziców:

„Dowiedzieliśmy się, że dwaj uczniowie byli w posiadaniu niebezpiecznych przedmiotów i w obu przypadkach przedmioty te zostały skonfiskowane. W ramach środków ostrożności szkoła natychmiast powiadomiła policję i wprowadziła blokadę budynku. W żadnym momencie uczniowie ani pracownicy nie byli zagrożeni, a sprawa jest rozpatrywana zgodnie z polityką CPS”.

Nie jest jasne, w jakim celu uczniowie przynieśli do szkoły wiatrówkę, ale rodzice twierdzą, że wierzą, iż próbowali oni zrealizować film i przynieśli broń jako rekwizyt. Policja potwierdziła, że żaden z chłopców nie groził nikomu z bronią.

Chicagowska policja poinformowała, że zarzuty są w toku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location