Chicago inwestuje w infrastrukturę
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Władze Chicago planują wydać 600 milionów dolarów w 2021 roku na „projekty modernizacji infrastruktury w celu poprawy jakości życia wszystkich mieszkańców miasta, we wszystkich 77 społecznościach” – jak wynika z oświadczenia biura burmistrz.

W październiku Rada Miasta przegłosowała pożyczkę w wysokości 1.4 miliarda dolarów na sfinansowanie projektów przewidzianych na pierwsze dwa lata pięcioletniego planu, który przeznacza łącznie 2.7 miliarda dolarów do 2026 roku na odbudowę starzejącej się infrastruktury miasta i zapewnienie pracy tysiącom mieszkańców Chicago.

Przedstawiając plan Radzie Miasta, burmistrz Lightfoot obiecała, że skupi się on na obszarach o największych potrzebach, jednocześnie walcząc ze zmianami klimatycznymi za pomocą zrównoważonych projektów.

Na szczycie listy rzeczy do zrobienia znajdują się plany wymiany nawierzchni 75 mil głównych ulic miejskich, co stanowi liczbę prawie dwukrotnie wyższą niż zwykle jest odnawianych. Ponadto miasto planuje w 2021 roku odnowić 1,240 bloków mieszkalnych, o ok. 67% więcej niż w typowym roku.

„Wysiłek ten pozwoli nam uwolnić pełen potencjał naszego miasta, zapewni naszym mieszkańcom zasoby, których potrzebują, aby odnieść sukces we własnych dzielnicach i zapewni, że nasze miasto zachowa reputację światowej klasy lokalizacji, zapewniającej najnowocześniejszą infrastrukturę” – powiedziała burmistrz.

W ramach planu nie tylko zostaną naprawione drogi, mosty, chodniki, rampy dla pieszych, latarnie i sygnalizacja świetlna, ale także sfinansowanych zostanie dziewięć projektów, zaprojektowanych, aby tchnąć życie w dziewięć południowych i zachodnich dzielnic w ramach projektu Invest South/West. Ponadto miasto zmodernizuje swoje obiekty, w tym biblioteki, oraz flotę pojazdów.

jm