Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miasto Chicago kontynuuje walkę z nielegalną sprzedażą papierosów osobom nieletnim, składając pozew przeciwko 27 sklepom internetowym i 4 sklepom detalicznym w Chicago i zarzucając im, że adresują reklamy i sprzedają papierosy nieletnim.

Pozew dotyka przede wszystkim sprzedawców internetowych, ale miasto uderza także w fizyczne sklepy, które według urzędników łamią prawo. Małe sklepy oferujące produkty do vapowania szczególnie odczuwają efekty takiego działania.

„Ktokolwiek zamierza otworzyć teraz sklep z produktami do wapowania, pewnie nie zrobiłby tego w Chicago” – powiedział Frank Rex, który otworzył swój biznes – Let’s All Vape – w dzielnicy Old Town pięć lat wcześniej.

Rex twierdzi, że biznes się kreci, ale miasto na pewno nie ułatwia tego typu działalności.

„To dość mocno wpłynęło na naszą działalność, straciliśmy wielu klientów ze względu na podatek od nikotyny i wymagania wiekowe, podobnie jak wszystkie tego typu sklepy” – powiedział.

Rex dodał, że jego wyniki finansowe spadły dwa lata temu, kiedy miasto podniosło minimalny wiek uprawniający do zakupu wyrobów tytoniowych, w tym elektronicznych papierosów, z 18 do 21 lat.

„To tak naprawdę nie powstrzyma klientów, którzy kupują te produkty przez internet lub znajdują inne możliwości, oznacza jedynie ograniczenie zakresu mojej działalności oraz mniejsze przychody dla miasta” – powiedział Rex.

Pozew został złożony trzy miesiące po złożeniu podobnego pozwu w listopadzie, co wpłynęło na całą branżę.

„W wyniku tego pozwu trzy z tych firm już zaprzestały sprzedaży produktów tytoniowych, a czwarta całkowicie wycofała się z chicagowskiego rynku” – poinformował doradca korporacyjny, Ed Siskel.

Miasto prowadzi obecnie kilka operacji, zarówno na rynku lokalnym, jak i przez internet, aby zahamować nielegalną sprzedaż nieletnim. Rex twierdzi iż miał trzy kontrole w ciągu ostatniego półtora roku, a także sprawdza dowody wszystkich osób, który wchodzą do jego sklepu.

„Naszym celem jest ochrona młodzieży i przerwanie nieodpowiedzialnych praktyk przemysłu tytoniowego poprzez silne egzekwowanie prawa” - powiedział komisarz BACP, Rosa Escarento.

Burmistrz Emanuel poinformował, iż współpracuje z gubernatorem Pritzkerem, aby podnieść minimalny wiek uprawniający do zakupu wyrobów tytoniowych do 21 lat w całym stanie i jest przekonany, że uda się to osiągnąć jeszcze w tym roku.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location