----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Aż pięć liceów z terenu metropolii chicagowskiej zostało wyróżnionych w ogólnokrajowym rankingu szkół średnich przygotowanym przez U.S. News & World Report. Jak każdego roku tak i teraz, autorzy wybrali setkę najlepszych placówek zarówno w stanie Illinois, jak i całych Stanach Zjednoczonych.

W Illinois i Chicago bank rozbił Walter Payton College Prep położony w Old Town na północy miasta – to najlepsze liceum w całym stanie, które jednocześnie zajęło 4 miejsce zestawieniu ogólnokrajowym. W raporcie wskazano, że szkołę kończy 98% uczniów, co jak na amerykańskie warunki jest wynikiem rewelacyjnym. Wysokie miejsce w rankingu Paynton może zawdzięczać też samym uczniom, bp wszyscy bez wyjątku uczęszczają na dodatkowe kursy, za co eksperci przyznawali dodatkowe punkty. W ogólnokrajowym rankingu Walter Payton College Prep zajął też trzecie miejsce w klasyfikacji liceów o kształceniu kierunkowym, czyli sprofilowanym. Na długiej liście są też pozostałe cztery szkoły z terenu metropolii chicagowskiej - w rankingu ogólnokrajowym 26. miejsce zajmuje North Side College Prep ze wskaźnikiem absolwentów wynoszącym 97%. Niżej jest Jones College Prep - zajmuje 57. miejsce. Na dalszych miejscach są: na 70. Miejscu Whitney Young Magnet School, a na 79. Lane Tech.

W tym roku zostało sklasyfikowanych prawie 18,000 szkół w 6 kategoriach. Pod uwagę brano takie czynniki jak wyniki uczniów w nauce, wskaźnik absolwentów i kierunek wybieranych przez nich studiów – w tym przypadku chodziło o perspektywę kształcenia.  

U.S. News & World Report jest amerykańską firmą działającą w branży medialnej od niemal 100 lat. Poza publikowaniem różnego rodzaju informacji prasowych, eksperci zajmują się m.in. przygotowaniem różnego rodzaju analiz i rankingów, w których udział biorą nie tylko szkoły średnie, ale także amerykańskie i europejskie uniwersytety.

fk