Cook County wstrzymuje dystrybucję szczepionek Johnson & Johnson
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Powiat Cook wstrzymał stosowanie szczepionki firmy Johnson & Johnson do czasu zakończenia przeglądu przez FDA i CDC. Decyzja zapadła po tym, jak organizacje federalne zaleciły wstrzymanie stosowania szczepionki w celu zbadania raportów o potencjalnie niebezpiecznych zakrzepach krwi.

W zależności od miejsca szczepienia, osoby, które zarezerwowały w tym tygodniu terminy szczepień produktem Johnson & Johnson, otrzymają szczepionki Moderna lub Pfizer. Osoby, które nie chcą otrzymać żadnej z tych szczepionek, powinny zadzwonić pod numer 833-308-1988, aby anulować lub zmienić termin.

Osoby, którym podano szczepionkę Johnson & Johnson, odczuwające silny ból głowy, brzucha, nóg lub duszności w ciągu trzech tygodni po otrzymaniu zastrzyku, proszone są o kontakt z lekarzem.

We wtorek rano Stany Zjednoczone zaleciły wstrzymanie podawania pojedynczej dawki szczepionki Johnson & Johnson COVID-19 w celu zbadania doniesień o potencjalnie niebezpiecznych skutkach ubocznych. We wspólnym oświadczeniu Centers for Disease Control and Prevention oraz Food and Drug Administration podały, że badają przypadki powstania skrzepów u sześciu kobiet, które wystąpiły od 6 do 13 dni po szczepieniu. Wszystkie przypadki dotyczyły kobiet w wieku od 18 do 48 lat.

W Stanach Zjednoczonych podano ponad 6.8 milionów dawek szczepionki J&J, w zdecydowanej większości bez skutków ubocznych lub z łagodnymi skutkami ubocznymi.

Szczepionka J&J otrzymała zezwolenie FDA na stosowanie w nagłych przypadkach pod koniec lutego z nadzieją, że jej pojedyncza dawka i stosunkowo proste wymagania dotyczące przechowywania przyspieszy szczepienia w całym kraju. Jednak produkt ten stanowi tylko niewielki ułamek dawek podawanych w USA szczepionek, ponieważ firma J&J boryka się z opóźnieniami w produkcji i błędami produkcyjnymi w fabryce w Baltimore.

jm