Coraz mniej zgonów, czy ten trend się utrzyma?
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chociaż w niedzielę Illinois zgłosiło swoją najniższą dzienną liczbę zgonów związanych z COVID-19 od ponad dwóch miesięcy, eksperci ds. zdrowia ostrzegają, że liczba nowych przypadków rośnie w 22 stanach, z niepokojącymi skokami w Południowej Karolinie, Alabamie i Teksasie.

"Ten wirus nie odpoczywa" - powiedział doktor Michael T. Osterhol, dyrektor Centrum Badań Chorób Zakaźnych na University of Minnesota.

Osterhol dodał, że ostatnie dane wskazują, iż wskaźnik infekcji utrzymuje się na stałym poziomie w ośmiu stanach, wzrasta w 22 stanach, a zmniejszył się w pozostałych. Karolina Południowa i Alabama zgłosiły rekordowe ilości nowych przypadków w niedzielę, a Teksas odnotowuje rekordową liczbę hospitalizacji.

W Illinois urzędnicy ds. zdrowia zgłosili w niedzielę 19 zgonów związanych z koronawirusem - to najniższa liczba ofiar śmiertelnych od 2 kwietnia. Do niedzieli w naszym stanie doszło łącznie do 6,308 zgonów od początku wybuchu pandemii. Urzędnicy potwierdzili także 672 potwierdzone przypadki zachorowania, podnosząc ich całkowitą liczbę do 132,543.

JM