Coraz więcej testów
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Illinois pobiło swój kolejny rekord w ilości wykonanych w ciągu jednego dnia testów. Poprzedni ustanowiony został zaledwie dzień wcześniej.

Urzędnicy służby zdrowia poinformowali, że stanowe laboratoria zgłosiły ponad 51,000 nowych testów na koronawirusa przeprowadzonych w ciągu ostatnich 24 godzin - ustanawiając rekord drugi dzień z rzędu.

W środę wykonano 50,299 testów, a w czwartek 51,612. Jednak w przeciwieństwie do środy, kiedy urzędnicy zgłosili również największą ilość nowych przypadków od końca maja, w czwartek IDPH potwierdził 1,832 przypadki koronawirusa i 27 zgonów. Jest to bliższe obecnej 14-dniowej średniej wynoszącej około 1,800 przypadków, chociaż liczby rosną od końca czerwca. Średnia liczba zgonów okresie 14 dni utrzymuje się na stałym poziomie od końca lipca.

Wskaźnik pozytywnych przypadków w stanie w okresie od 13 do 19 lipca pozostaje na stałym poziomie 4.4 procent. Podczas gdy 7-dniowy wskaźnik pozytywności w Stanach Zjednoczonych traktowanych jako całość, spadał przez cztery tygodnie z rzędu, w Illinois w tym samym okresie liczby wzrosły - poinformowała w środę dyrektor IDPH, doktor Ngozi Ezike.

Narzucone przez stan ograniczenia nadal obowiązują w regionie Metro East w rejonie St. Louis, gdzie wskaźnik pozytywności wynoszący 9.4% w dniu 17 sierpnia przekroczył limit 8% ustanowiony w planie ponownego otwarcia "Restore Illinois".

W regionie 7, który obejmuje powiaty Kankakee i Will wskaźnik pozytywności wynosił 7.5% w poniedziałek, a w regionie 4, położonym na południowym krańcu stanu, 7.4%.

W środę gubernator Pritzker określił te liczby jako "niepokojące" i zapowiedział możliwość wprowadzenia ograniczeń dotyczące barów i restauracji oraz dopuszczalnych zgromadzeń, jeśli liczby będą nadal rosły.

Pritzker ogłosił również, że nowy, oparty na ślinie test na koronawirusa opracowany na Uniwersity of Illinois, uzyskał aprobatę Food and Drug Administration i wkrótce będzie szerzej dostępny, nazywając to przełomowym momentem w walce z wirusem.

Zasoby szpitalne oraz liczby hospitalizacji związanych z koronawirusem pozostają w zakresie wytycznych stanowych  w środę wieczorem 1,519 pacjentów było hospitalizowanych z powodu Covid-19, w tym 357 na oddziałach intensywnej terapii i 124 podłączonych do respiratorów.

W Chicago oraz Illinois w dalszym ciągu obserwowany jest wzrost przypadków koronawirusa wśród młodych ludzi.

JM