Coraz więcej uczniów wraca do szkół
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowskie szkoły publiczne spodziewają się, że do 19 kwietnia podwoi się liczba uczniów obecnych w klasach – do 121,000.

Ogółem 43.5% wszystkich uczniów dystryktu planuje pojawić się w szkołach osobiście, w tym po raz pierwszy także uczniowie szkół średnich. Jeśli do tego dojdzie, będzie to znacznie więcej niż 24% wybierających model nauki bezpośredniej obecnie.

Urzędnicy szkolni spodziewają się wzrostu liczby uczniów powracających do szkół na początku czwartego kwartału, czyli 19 kwietnia. CPS nadal prowadzi negocjacje ze związkiem zawodowym chicagowskich nauczycieli w sprawie warunków ponownego otwarcia szkół średnich. 19 kwietnia to data docelowa, ale nie jest jeszcze ostateczna.

Około 37% uczniów szkół średnich planuje powrót na zajęcia indywidualne, podczas gdy 45% stwierdziło, że pozostanie przy nauce zdalnej. 19% nie odpowiedziało, a urzędnicy dystryktu zapowiedzieli, że jeśli uczniowie nie udzielą odpowiedzi w tej kwestii, będą musieli kontynuować edukację zdalną. Jednak przed wtorkowym terminem zwrotu formularzy dotyczących powrotu do szkół, licealiści i ich rodzice otrzymali niewiele informacji odnośnie tego, jak będzie wyglądał harmonogram zajęć i ile dni uczniowie spędzą w szkołach.

Liczba dni, w których uczniowie będą mogli uczestniczyć w zajęciach indywidualnych będzie różnić się w zależności od liczby osób wracających do szkół i dostępnej przestrzeni, aby móc zapewnić zachowanie dystansu społecznego.

Większość szkół średnich pójdzie w ślady szkół podstawowych, oferując program hybrydowy, w którym uczniowie będą uczęszczać do szkół dwa dni w tygodniu, a w pozostałe uczyć się zdalnie. Jednak placówki, w których uczy się mniej niż 250 uczniów, a do których planuje wrócić mniej niż dwie trzecie z nich, mogą zaoferować cztery dni nauki indywidualnej. Tymczasem duże szkoły z największą liczbą dzieci mogą oferować początkowo tylko jeden dzień nauki bezpośredniej.

Sam fakt, że rodzice i uczniowie zapowiadają powrót do szkół, nie oznacza, że tak się stanie. W każdej chwili mogą oni zmienić zdanie i pozostać przy edukacji zdalnej. Początkowo 37% uczniów przedszkoli, szkół podstawowych i korzystających z programów edukacji specjalnej zapowiadało powrót, ostatecznie zrobiło tak tylko ok. 24%.

jm