----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Chicagowskie szkoły publiczne nie są gotowe na powrót setek tysięcy uczniów w najbliższy poniedziałek – powiedział w piątek lider chicagowskiego Związku Nauczycieli.

„Podczas gdy kampania (CPS) stara się przedstawić wszystko jako sukces, zespół burmistrz uczestniczący w negocjacjach stara się unieważnić kilka protokołów BHP, które obowiązywały zimą i wiosną. Są to środki bezpieczeństwa, o których mówili, że zapewniają ludziom bezpieczeństwo” – powiedział prezydent CTU, Jesse Sharkey.

Burmistrz Lori Lightfoot odpowiedziała na te zarzuty w piątek, twierdząc, że szkoły mogą zostać bezpiecznie ponownie otwarte, „w oparciu o wszystko, czego dowiedzieliśmy się z zeszłego roku i w ciągu tego lata”.

Sharkey poruszył kwestię zapowiedzi CPS, że między uczniami zostanie zachowany dystans 3 stóp dystansu społecznego „kiedy to tylko możliwe”. CPS twierdzi, że niektórzy uczniowie będą jeść w salach lekcyjnych, a inni w stołówce, aby umożliwić zachowanie dystansu podczas posiłków. Sale lekcyjne będą również tworzone z uwzględnieniem tych wytycznych, powiedział przedstawiciel CPS.

„Nie chcemy podpisywać umowy, która nie zawiera stanowczych wytycznych dotyczących dystansu społecznego. Trzy stopy odległości „tam, gdzie to możliwe” są niedopuszczalne” – powiedział Sharkey. „Musimy również prowadzić rygorystyczny proces kontroli stanu zdrowia, aby zidentyfikować potencjalnie zainfekowanych uczniów, zanim przejdą przez drzwi”.

CPS i urzędnicy miejscy potwierdzili, że ich plany na nowy rok szkolny chronią zdrowie i bezpieczeństwo uczniów i pracowników. Protokoły obejmują nakaz noszenia maseczek w pomieszczeniach, niezależnie od statusu szczepienia; wymóg szczepień pracowników i dostępność cotygodniowych testów dla uczniów i pracowników.

Nowy rok szkolny prawdopodobnie rozpocznie się bez porozumienia między CPS i CTU. Po spornych negocjacjach obie strony zawarły na początku tego roku porozumienie, które umożliwiło uczniom etapowy powrót do sal lekcyjnych. Liderzy CTU powiedzieli, że mają nadzieję na rozwinięcie tego porozumienia z zeszłego roku. Powiedzieli, że osiągnięto pewien postęp. Szkolne komitety ds. bezpieczeństwa będą dokumentować warunki i egzekwować standardy w budynkach, a protokoły czyszczenia i dezynfekcji z poprzedniej umowy będą również kontynuowane.

Stan wymaga, aby wszystkie szkoły w stanie Illinois wznowiły naukę osobistą, z nielicznymi wyjątkami.

Burmistrz Lightfoot poinformowała w piątek, że CPS będzie przestrzegać „podobnych protokołów” jak w ubiegłym roku w kwestii sprawdzania uczniów pod kątem Covid. Dyrektor generalny CPS José Torres zapowiedział, że testy będą oferowane co tydzień. Zauważył, że testy nie są obowiązkowe dla uczniów, z wyjątkiem sportowców.

Lightfoot wyraziła również swoje obawy dotyczące wpływu nauki wirtualnej na niektórych uczniów, zauważając, że tysiące z nich nie łączyło się zdalnie.

Pracownicy CPS muszą zostać zaszczepieni do 15 października. Osoby z udokumentowanym zwolnieniem z powodów medycznych lub religijnych muszą przechodzić cotygodniowe testy.

jm