----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

29 lipca 2021

Udostępnij znajomym:

Zorganizowany po dwóch latach przerwy lipcowy piknik charytatywny Klubu Koszyce w Chicago rozpoczęła msza św. odprawiona przez jezuitę, o. Jerzego Brzóskę. Dochód z imprezy zostanie przeznaczony na pomoc zespołowi piłkarskiemu Sieniawa Koszyce.

„Nasz klub został założony w 2002 roku. Jego wieloletnim prezesem był Stanisław Boduch, który teraz pełni funkcję honorowego prezesa. Za rok będziemy celebrować dwudziestą rocznicę założenia organizacji, która przez ten czas wypracowała i wspomogła różne przedsięwzięcia w rodzinnych Koszycach na kwotę ponad 250 tysięcy dolarów. Ostatnio partycypowaliśmy w zakupie fletu poprzecznego dla bardzo zdolnej trzynastoletniej dziewczynki z Koszyc, która podjęła naukę w szkole muzycznej, a w tym roku chcemy pomóc młodym piłkarzom klubu ”Sieniawa Koszyce” – powiedział prezes Paweł Augustyński.

Po nabożeństwie rozpoczęła się zabawa taneczna przy muzyce zespołu „Chris Band”. Odbyła się loteria fantowa. Na gości czekały smaczne potrawy kuchni polowej, w której uwijała się liczna grupa klubowych wolontariuszy.

Tekst i zdjęcia: AB/NEWSRP

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Obamacare po polsku 300 x 600

----- Reklama -----