Długi weekend powinniśmy spędzić w domach
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Przedstawiciele Cook County Forest Preserve spodziewając się tłumów odwiedzających podczas zbliżającego się długiego weekendu związanego z obchodami Memorial Day, ostrzegają przed zamknięciem niektórych miejsc i zachęcają mieszkańców do pozostania w domach.

"Traktowane jako nieoficjalny początek lata, obchody tego święta to zawsze jeden z najbardziej ruchliwych weekendów w rezerwatach leśnych. W tym roku jednak nie jest to bezpieczny sposób na świętowanie" - powiedział Arnold Randall, główny inspektor Forest Preserves of Cook County.

Aby ograniczyć możliwość gromadzeń podczas pandemii, urzędnicy Forest Preserve ogłosili, że parkingi będą zamknięte od piątku, 22 maja do poniedziałku 25 maja w wielu miejscach. Dan Ryan Woods i Schiller Woods zostały dodane do istniejącej już listy miejsc, których parkingi są zamykane w czasie weekendów. Pozostałe to: Bunker Hill, Busse Woods, Catherine Chevalier Woods, LaBagh Woods, Maple Lake, Pulaski Woods, Saganashkee Slough i Wolf Road Woods.

Odwiedzający którekolwiek z miejsc należących do Forest Preserves będą zobowiązani do przestrzegania zasad dotyczących dystansu społecznego. Tradycyjne sposoby świętowania, takie jak wspólne pikniki, grillowanie, sporty grupowy i spotkania rodzinne nie będą w tym roku możliwe.

Zamiast tego Forest Preserves promuje "Dzień Pamięci w domu" (Memorial Day at Home), sugerując alternatywne metody spędzania wolnego czasu.

"Powinniśmy honorować naszych weteranów, zachowując bezpieczeństwo i pozostając w domach" - powiedział Bill Browne, dyrektor ds. weteranów w powiecie Cook. "Im bardziej odpowiedzialnie postępujemy, tym więcej osób możemy uratować".

W połowie marca zarząd Forest Preserves odwołał wszystkie wydarzenia publiczne i zdecydował o zamknięciu niektórych miejsc, gdzie trudne jest praktykowanie dystansu społecznego, co obejmuje centra przyrodnicze, pola namiotowe czy Swallow Cliff stairs. W odpowiedzi na zmieniające się warunki i wytyczne w zakresie zdrowia publicznego, wprowadzono dodatkowe ograniczenia.

Aktualne informacje na temat zamykania poszczególnych miejsc, odwoływane wydarzenia, listy zalecanych środków ostrożności można znaleźć na stronie internetowej Forest Preserves.

JM

 

Udostępnij swoim znajomym: