----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

26 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Ponad 176 tys. mieszkańców Chicago złożyło wnioski o wsparcie socjalne wynoszące 500 dolarów przez okres 12 miesięcy. To nowe świadczenie w ramach Chicago Resilient Communities Pilot - pilotażowego programu, który ma wspierać 5,000 gospodarstw domowych o najniższych dochodach. Nabór wniosków rozpoczął się pod koniec kwietnia, a ratusz pochwalił się pierwszymi statystykami.

Ponad 70% wnioskodawców stanowiły kobiety - podaje Urząd Miasta. Do programu może się kwalifikować nawet 790,000 mieszkańców miasta. Większość wnioskodawców - 64% - to Afroamerykanie, 24% to Latynosi, 15% to biali, a 3% Azjaci.

Szanse są niewielkie

Tylko 5,000 osób zostanie wybranych w drodze losowania, co oznacza, że każda osoba ma około 2% szans. Wnioskodawcy programu Resilient Communities Pilot otrzymają informacje o swoim statusie w programie w przyszłym tygodniu - po weekendzie świątecznym z okazji Dnia Pamięci. GiveDirectly, czyli agencja wybrana do administrowania programem miejskim, najpierw spośród wszystkich aplikacji wybierze tylko 13,000. Następnie zgłoszenia zostaną zweryfikowane pod kątem spełniania kryteriów kwalifikacyjnych i w ostatecznym losowaniu zostanie wyłonionych 5,000 finalnych beneficjentów.  

To ma być realna pomoc

Wnioskodawcy otrzymają świadczenie w wysokości 500 dolarów bezpośrednio na kartę lub konto bankowe jeszcze w czerwcu, choć niektórzy mogą je otrzymać dopiero w lipcu w przypadku wystąpienia problemów.

"Przekazanie gotówki bezpośrednio do rąk ludzi, którzy jej najbardziej potrzebują, jest jednym z najbardziej efektywnych i skutecznych sposobów wspierania mieszkańców, którzy ciężko pracują, aby odzyskać stabilność ekonomiczną" - powiedziała burmistrz Lori Lightfoot w pisemnym oświadczeniu. Program został zapisany w miejskim budżecie na 2022 r. i jest finansowany z części opiewającego na $1.9 mld. federalnego funduszu pomocowego.

Jak nie przez miasto, to przez powiat

Mieszkańcy Chicago, którzy nie zostaną zakwalifikowani do programu, mogą mieć kolejną szansę na otrzymanie miesięcznego zasiłku w wysokości 500 dolarów. Władze powiatu Cook są w początkowej fazie uruchamiania podobnego programu, jednak w jego ramach zostanie wybranych 3,250 osób, które będą otrzymywać 500 dolarów przez dwa lata. Powiatowy nabór rozpocznie się prawdopodobnie jesienią, a wymagania kwalifikacyjne będą podobne do programu chicagowskiego - wymagane są dochody gospodarstwa domowego poniżej 250% federalnego poziomu ubóstwa. Osoby ubiegające się o udział w programie zainicjowanym przez władze powiatowe nie mogą już uczestniczyć w innych programach o gwarantowanym dochodzie – czyli m.in. w miejskim.

fk

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----