----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Numerem jeden w Stanach Zjednoczonych okazał się Uniwersytet Stanforda - wynika z rankingu programów MBA według Bloomberga. Agencja prasowa od ponad 30 lat przygotowuje zestawienia najlepszych szkół biznesowych w kraju i na świecie. 

Już drugi rok z rzędu Stanford został uznany za najlepszą amerykańską szkołę biznesu przez Bloomberg Businessweek Best B-Schools MBA. Uniwersytet uzyskał najwyższe oceny w zakresie wynagrodzeń, networkingu i przedsiębiorczości. Na drugim miejscu znalazła się szkoła Tuck z Dartmouth, przeskakując o 17 miejsc w górę, dzięki fenomenalnym ocenom w zakresie networkingu i nauki. Harvard uplasował się na trzeciej pozycji. 

Wysokie miejsce w rankingu zajęły dwie uczelnie z Illinois, The University of Chicago Booth School of Business utrzymał czwartą pozycję z zeszłego roku, o oczko niżej znalazł się Kellogg należący do uniwersytetu Northwestern

58 1

grafika: bloomberg.com

Najlepsze uczelnie w Europie

Na szczycie rankingu po raz drugi uplasował się szwajcarski IMD. Francuski INSEAD znalazł się w tym roku na drugiej pozycji, zamieniając się miejscami z London Business School, która spadła na trzecie miejsce.

59 2

grafika: bloomberg.com

al