Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Miasta w całym kraju oferują programy wypożyczania skuterów, ale okazuje się, że z ich korzystaniem może wiązać się wiele problemów i niebezpieczeństwo. Zdarzają się wypadki, zostawianie ich w nieodpowiednich miejscach oraz powodowanie tłoku na chodnikach.

Do tej pory skutery odpowiedzialne są za wypadki śmiertelne w Dallas, Waszyngtonie, Chula Vista, Kalifornii i Cleveland.

Pierwsze badanie dotyczące wypożyczalni skuterów, opublikowane w styczniu przez Journal of the Americal Medical Association, wykazało przypadki 249 wizyt na oddziałach ratunkowych po wypadkach odniesionych na skuterach. W większości były to urazy głowy, złamania i skaleczenia. Jednym z problemów jest niekorzystanie z kasków. Tylko 11% rannych w wieku poniżej 18 lat i zaledwie 4% starszych użytkowników nosiło kaski. Dwóch z tych pacjentów odniosło poważne obrażenia głowy i trafiło na oddziały intensywnej opieki medycznej.

„Zawsze istnieją obawy” – powiedziała Rosa Escareno, komisarz Departamentu Regulacji Biznesowych i Ochrony Konsumentów w Chicago. „To, co zrobiliśmy, to umieszczenie w naszym programie pilotażowym, silnych wymogów ubezpieczeniowych, jednych z najsilniejszych w kraju. Ponadto uważamy, że mieszkańcy muszą zachować zdrowy rozsądek i przestrzegać zasad bezpieczeństwa – powinni oni znać zasady ruchu drogowego i dlatego kampanie edukacyjne są tak ważne. Chcemy, aby ludzie korzystali z kasków. Zawsze istnieje ryzyko”.,

Escareno powiedziała, że chociaż kaski nie są wymagane, niektóre firmy oferują bezpłatne kaski. Firmy będą także musiały informować wypożyczających, że nie mogą korzystać z chodników. Miasto twierdzi również, że ryzyko można ograniczyć, kończąc program wypożyczania o godzinie 10 wieczorem.

„Posiadanie programu pilotażowego, w przeciwieństwie do innych miast, pozwala nam spojrzeć na to, co działa, a co nie, abyśmy mogli wykorzystać wydajność tych firm, jeśli zdecydujemy się na to w przyszłości” – powiedziała.

A co z pozostawianiem skuterów w nieodpowiednich miejscach?

„Zapewnimy firmom 2 godzinny limit, niezależnie od tego, czy skutery będą pozostawione w nieodpowiednich miejscach czy poza terenem obowiązywania programu” – powiedziała Escareno. „Jeśli w tym czasie nie zabiorą skuterów, my to zrobimy, a one zostaną ukarane mandatem”.

Pilotażowy program Electric Shared Scooter rozpocznie się 15 czerwca i potrwa 4 miesiące. Będzie działać w północno-zachodnich oraz południowo-zachodnich częściach miasta, pomiędzy ulicami Irving Park a Pershing, aby ograniczyć pojedyncze użytkowanie pojazdów. Śródmieście zostało celowo pominięte, ponieważ jest ta dostępnych wiele opcji transportowych.

Wiele firm złożyło wnioski, aby móc zaoferować swoje usługi. Zapewnią one 2,500 skuterów, których dozwolona prędkość będzie ograniczona do 15 mil na godzinę.

Nie będzie można korzystać ze skuterów poza strefą pilotażową programu. Według Escareno, jeśli ktoś spróbuje opuścić określony teren, skutery zwolnią, a potem się zatrzymają.

Monitor

----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Komentarze (0)

Bądź pierwszy, który podzieli się swoimi wrażeniami.

Skomentuj

  1. Zapraszamy do wygodnego komentowania naszych treści, bez logowania czy własnego konta.
Załączniki (0 / 3)
Share Your Location