----- Reklama -----

Luxahaus Beyond

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

04 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Kiedy Eric Dirksen otrzymał w grudniu swój pierwszy samochód elektryczny - nową Teslę Model Y - nie przypuszczał, że kilka miesięcy później ceny benzyny gwałtownie wzrosną.

"Wybraliśmy odpowiedni moment" - zauważa. W ciągu ostatniego miesiąca Dirksen wydał na doładowanie 62 dolary, czyli mniej więcej tyle, ile kosztuje 15 galonów paliwa. "Chciałem upewnić się, że robię to, co mogę, aby zapewnić zrównoważoną przyszłość mojej córce. To był oczywisty wybór" - mówi Dirksen o swoim zakupie. "Oszczędności wciąż mnie zadziwiają".

W sytuacji, gdy ceny benzyny utrzymują się na bardzo wysokim poziomie już trzeci miesiąc z rzędu, coraz więcej Amerykanów szuka sposobu, aby zaoszczędzić i decyduje się na paliwooszczędne samochody – wynika z danych.

Z nieupublicznionego raportu CarGurus, firmy zajmującej się badaniami zakupów w branży motoryzacyjnej, wynika, że 53 proc. kupujących twierdzi, iż rozważa zakup bardziej paliwooszczędnego samochodu. A wszystko to z powodu wysokich cen benzyny.

Dane, którymi podzielił się TIME, dotyczą nastrojów konsumentów i opierają się na ankiecie internetowej przeprowadzonej wśród 2,176 właścicieli samochodów. Wynika z nich, że 40 proc. Amerykanów spodziewa się, iż w ciągu najbliższych pięciu lat będzie posiadać samochód elektryczny. Jest to duża zmiana w stosunku do lutego, kiedy 32 proc kierowców deklarowało taką chęć.

"Ceny benzyny skłoniły kupujących do rozważenia zakupu samochodu elektrycznego, jak nigdy wcześniej"- mówi Ali Chapman, starszy analityk ds. analiz opinii klientów w CarGurus. " Znacznie zwiększyła się aktywności w naszej witrynie w zakresie wyszukiwania pojazdów elektrycznych".

Wyszukiwania znacznie wzrosły także w Google, osiągając w marcu rekordowy poziom. Rezultaty są odczuwalne w całej branży motoryzacyjnej. Firmy produkujące pojazdy elektryczne odnotowały w ostatnich miesiącach rewelacyjne wyniki sprzedaży, przekraczające nawet najbardziej optymistyczne szacunki.

Tesla, największy producent pojazdów elektrycznych, w pierwszych trzech miesiącach 2022 roku osiągnęła rekordowy zysk w wysokości 3.32 mld dolarów, a sprzedaż jej pojazdów wzrosła o około 80% w porównaniu z rokiem ubiegłym. Wzrost sprzedaży swojej floty elektrycznej odnotowali także niemieccy producenci samochodów, Volkswagen i Mercedes.

al

----- Reklama -----

VL TRUCKING

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----