----- Reklama -----

Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa

----- Reklama -----

Udostępnij znajomym:

Organizowanie imprez, które przyciągają tłumy ludzi, nie będzie możliwe, dopóki nie zostanie opracowana szczepionka, inna skuteczna metoda leczenia koronawirusa albo nie przestaną pojawiać się nowe przypadki zachorowania - zapowiedział gubernator Illinois. Organizacja tego rodzaju wydarzeń została zapowiedziana dopiero w piątym etapie nowo przedstawionego pięciofazowego planu mającego na celu ponowne uruchomienie gospodarki stanu.

"Z przykrością informuję, że na podstawie tego, co mówią nam eksperci i co już wiemy na temat wirusa i tego, jak łatwo rozprzestrzenia się w tłumie, duże konwencje, festiwale i inne ważne wydarzenia pozostają w dalszym ciągu anulowane, dopóki Illinois nie znajdzie się w piątej fazie, umożliwiającej ponowne otwarcie stanu" - powiedział Pritzker.

Eksperci twierdzą, że opracowanie skutecznego leczenia lub szczepionki przeciwko koronawirusa prawdopodobnie potrwa miesiące.

Co najmniej do końca maja mieszkańcy Illinois muszą przestrzegać ograniczeń dotyczących dystansu społecznego i żadne większe spotkania nie są dozwolone.

Z biegiem czasu organizacja mniejszych imprez zostanie ponownie umożliwiona - plan ponownego otwarcia stanu pozwala na obecność 10 lub mniej osób podczas fazy 3, a spotkania z udziałem maksymalnie 50 osób są dozwolone w fazie 4.

Gubernator nie odpowiedział jednoznacznie na pytanie dotyczące organizacji Lollapaloozy, największego festiwalu muzycznego w mieście.

Lollapalooza jest obecnie zaplanowana na daty od 30 lipca do 2 sierpnia, chociaż organizatorzy poinformowali na Twitterze, że plany wciąż są opracowywane.

Pritzker wyraził nadzieję, że badane obecnie metody leczenia (takie jak Remdesivir) mogą okazać się skuteczne i stać się powszechne, co przyspieszy wysiłki na rzecz ponownego otwarcia Illinois, a tym samym umożliwić organizację dużych wydarzeń.

JM