Field Museum zapowiada nowe wystawy
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Po ponownym otwarciu chicagowskie muzea szukają sposobów na ponowne przyciągnięcie odwiedzających. Jedna z głównych atrakcji w mieście, Field Museum już teraz zapowiedziało dwie bardzo ciekawe wystawy, zaplanowane na jesień.

„Wild Color” zadebiutuje w październiku, prezentując wszystkie odcienie występujące w naturze. Od klejnotów po zwierzęta święcące w świetle ultrafioletowym – wystawa obejmie spektrum nauki kryjące się za kolorami natury.

Muzeum ponownie zaprezentuje także jedną ze swoich najbardziej popularnych wystaw objazdowych: „Biomechanics: The Machine Inside”, która ma zostać otwarta w Chicago we wrześniu.

„Biochemika” pozwala przyjrzeć się inżynierii stojącej za ciałami ludzi i zwierząt i dowiedzieć więcej na temat tego, jak pozwala stworzeniom skakać, pływać czy latać. Zwraca także uwagę na przełomy technologiczne inspirowane naturą, w tym na przykład turbiny wiatrowe.

Field Museum otwarte jest od czwartku do poniedziałku w godz. Od 9 rano do 5 po południu, zamknięte we wtorki i środy. Wszystkie bilety wymagają wcześniejszej rezerwacji czasowej, a placówka ogranicza liczbę odwiedzających do 25%, wymagając noszenia maseczek. Dodatkowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.fieldmuseum.org.

jm