----- Reklama -----

Ogłoszenia, felietony, informacje Polonijne - Tygodnik Monitor

12 czerwca 2019

Udostępnij znajomym:

Firma Ford poinformowała o konieczności przeprowadzenia napraw w ponad 1.2 miliona samochód Explorer z powodu problemów z zawieszeniem.

Objęte tzw. recall samochody SUV obejmują roczniki od 2011 do 2017. Ford poinformował, że w samochodach, które często jeżdżą po nierównym terenie, mogą wystąpić pęknięcia w tylnym zawieszeniu, co może wpłynąć na sterowanie pojazdem i zwiększyć ryzyko wypadku. Ford poinformował o przypadku jednego z klientów, który uderzył w krawężnik, gdy doszło do uszkodzenia, ale nie posiada informacji o jakichkolwiek odniesionych obrażeniach.

Firma zapowiedziała, że wyda około 180 milionów dolarów na rozwiązanie tego problemu, a właściciele samochodów nie poniosą żadnych kosztów wynikających z konieczności przeprowadzenia napraw.

Ford ogłosił również trzy inne recall. Jeden z nich dotyczy ok. 12,000 samochodów Ford Taurus i Flex, a także pojazdów Lincoln MKS i MKT sprzedawanych w Kanadzie. Mają one podobne problemy z zawieszeniem. Pojazdy, których dotyczy problem, to roczniki od 2009 do 2017.

Kolejny recall obejmuje 123,000 pickupów Ford F-150 z 2013 roku z 6-biegową automatyczną skrzynią biegów, w przypadku której może potencjalnie dojść do niezamierzonej red7ukcji na pierwszym biegu. Poddanych naprawom zostanie także ok. 4,300 pojazdów Ford Econoline z lat 2009-2016, które są używane jako karetki lub szkolne autobusy. Pojazdy te mają spoinę w sprzęgle, która może ulec awarii, uniemożliwiając jazdę.

Monitor

----- Reklama -----

Zobacz nowy numer Gazety Monitor
Zobacz nowy numer Gazety Monitor