Gdzie na sanki?
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Nareszcie mamy zimę – taką prawdziwą, mroźną i ze śniegiem. Ta pora roku niewątpliwie oferuje nam różnego rodzaju atrakcje. W rejonie Chicago możemy w wielu miejscach jeździć na łyżwach, nie trzeba również jechać daleko, aby korzystać ze stoków narciarskich. Mamy także do dyspozycji różnego rodzaju górki, oferujące widok na panoramę miasta i godziny zabawy na świeżym powietrzu. Musimy tylko zaopatrzyć się w sanki.

Strona Timeout.com przygotowała listę najlepszych parków w obrębie Chicago, gdzie znajdują się górki idealne do zjeżdżania na sankach. Ze względu na środki ostrożności związane z Covid, niektóre z nich mogą w tym roku działać ze zmniejszoną wydajnością niż zwykle. Aby upewnić się, w jakich godzinach i na jakich warunkach funkcjonują, warto wcześniej zadzwonić, aby uzyskać więcej informacji.

Dan Ryan Woods
200-metrowe wzgórze, jedno z największych tego typu w całym mieście. Cook County Forest Preserves oświetla stok i zarządza nim przez siedem dni w tygodniu (zakładając, że na ziemi leży śnieg – potrzeba przynajmniej 3 cali). Chcesz sprawdzić, czy miejsce to jest otwarte? Zadzwoń pod numer 773-233-3766 planując wycieczkę.

Cricket Hill
Ze szczytu tego stosunkowo stromego zbocza widać jezioro Michigan. Położone jest w pobliżu Montrose Beach, na północnym krańcu Lincoln Park.

Caldwell Woods
Podobnie, jak w przypadku Dan Ryan Woods, wzgórze jest oświetlone i funkcjonuje w zależności od warunków pogodowych. Więcej szczegółów można uzyskać pod numerem telefonu: 847-647-2240.

Palmisano Park
Przez okolicznych mieszkańców nazywane „Mount Bridgeport”, teren Palmisano Park to dawne wysypisko śmieci, które zostało zrekultywowane jako teren rekreacyjny. Wzgórze jest dość strome, więc raczej nie polecamy go początkującym saneczkarzom.

Soldier Field
Położone na północ południowej części parkingu przy Soldier Field, to wysokie na 35 stóp i długie na 220 stóp wzgórze powstało podczas przeprojektowywania krajobrazu wokół stadionu, dając dzieciom wspaniałe miejsce zimowych zabaw. Co najlepsze, Park District używa maszyn do śniegu, aby pokryć je białym puchem, o ile temperatury są odpowiednio niskie, nawet jeśli nie doszło do naturalnych opadów śniegu.

James Park
Największe wzgórze w James Park to 65-stopowa górka o nazwie Mt. Trashmore, ponieważ znajduje się na terenie dawnego wysypiska śmieci, ale władze Park District zakazały tam jazdy na sankach. Miłośnicy zimowych szaleń mogą w dalszym ciągu korzystać z kilku innych mniejszych górek w parku położonym w dzielnicy Evanston.

Warren Park
Dzieci z Rogers Park bawią się na górce otoczonej schodkami, co ułatwia wspinaczkę z powrotem na szczyt po zjechaniu z niej na sankach.

Riis Park
Można zaplanować cały dzień zimowej zabawy w parku położonym w dzielnicy Belmont-Cragin, w którym oprócz niewielkiej górki do zjeżdżania na sankach, znajduje się także lodowisko.

Horner Park
Położone na styku Irving Park i Albany Park, niewielkie pagórki zapewnią doskonałą zabawę mniejszym dzieciom.

Więcej informacji o miejscach do zjeżdżania na sankach w Chicago na stronie: https://www.timeout.com/chicago/kids/top-sledding-hills