Gdzie najbezpieczniej na drogach?
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Wszyscy codziennie widzimy ich na naszych drogach: powolnego kierowcę zajmującego najszybszy pas, wielozadaniowca popijającego kawę podczas pisania sms’a stojąc na czerwonym świetle, które już dawno zmieniło się na zielone, osoby blokujące dwa miejsca parkingowe przed sklepem spożywczym. Nowy raport daje światło na to, które miasta w Stanach Zjednocznych mają najlepszych, a które najgorszych kierowców. 

Analitycy QuoteWizard co roku sprawdzają, które miasta mogą szczycić się najlepszymi kierowcami w Ameryce, a w których na drogach lepiej zachować czujność. W raporcie uwzględniono analizę dwóch milionów ofert ubezpieczeniowych na samochody kierowców z 70 największych miast Ameryki. Miasta zostały ocenione pod względem czterech czynników: ilości wypadków, mandatów za przekroczenie prędkości, DUI oraz wykroczeń drogowych (przejechanie czerwonego światła, używanie telefonu komórkowego podczas jazdy, itd.).

Miasta z najgorszymi kierowcami

W czołówce znalazły się Omaha (NE), Riverside (CA), Bakersfield (CA), Columbus (OH), Richmond (VA).

45

Miasta z najlepszymi kierowcami

Pierwsza piątka to: Birminghan (AL), St. Louis (MO), Little Rock (AR), Nowy Orlean (LA), Memphis (TN).

Chicago uplasowało się w tym rankingu na miejscu 32.

46

Chociaż miasta z najlepszymi i najgorszymi kierowcami zostały ocenione na podstawie kombinacji czterech różnych czynników, niektóre uzyskały szczególnie lub niskie wyniki w poszczególnych kategoriach.

Miasta z największą liczbą osób przekraczających prędkość to wszystkie główne metropolie o dużym natężeniu ruchu. Miasta z najmniejszą liczbą notorycznie spieszących się osób są stosunkowo mniejszymi miastami na południu i środkowym zachodzie.

Filadelfia, San Antonio, Seattle i Los Angeles znalazły się w pierwszej piątce pod względem największej liczby mandatów za przekroczenie prędkości i wykroczeń. Birmingham, St. Louis i Little Rock uplasowały się w pierwszej piątce pod względem najniższej liczby mandatów za przekroczenie prędkości i innych wykroczeń drogowych.

Miasta o największej liczbie kierowców ukaranych za jazdę pod wpływem alkoholu zostały również ocenione jako te posiadające jednych z najgorszych kierowców. Omaha, Riverside, Bakersfield i Columbus plasują się w pierwszej piątce pod względem kierowców prowadzących pod wpływem oraz ogólnie najgorszych kierowców. San Antonio, Seattle, Los Angeles, Chicago i Filadelfia miały najmniej DUI i prawdopodobnie zajęłyby znacznie wyższą pozycję na liście najlepszych kierowców, gdyby nie wszystkie mandaty za przekroczenie prędkości i wykroczenia drogowe.

jm