Idź się zabij - przestępstwo z nienawiści w Barrington
Tygodnik Polonijny Monitor wersja cyfrowa
----- Reklama -----

Udostępnij swoim znajomym:

Policja z miejscowości Barrington położonego na północno-zachodnich przedmieściach bada sprawę aktu wandalizmu w domu otwarcie przyznającej się do swojego homoseksualizmu nastolatki, który według nich, może być przypadkiem przestępstwa popełnionego z nienawiści.

Scott Nelles, ojciec 16-latki , przemawiał na spotkaniu w miasteczku, które miało miejsce w poniedziałek wieczorem.

„Samobójstwo jest prawdziwe i tragiczne. To nie są żarty, to ma wpływ na zbyt wiele rodzin i jest doprawdy niedopuszczalne życzyć tego innej osobie” – powiedział Nelles.

Nelles nie kryje frustracji aktem wandalizmu, do którego doszło w dniu 31 maja, a policja prowadzi w związku z tym zdarzeniem dochodzenie w sprawie przestępstwa z nienawiści.

„Kilkaset plastikowych widelców zostało rozrzuconych na trawniku przed domem, a napis „na sprzedaż” oparty o drzewo w celu zapewnienia widoczności z ulicy” – powiedział Nelles. „Na znaku znajdował się numer gorącej linii zapobiegającej samobójstwom z napisem ‘Go f---ing KYS’ pod spodem”.

KYS, według mężczyzny, to skrót od „kill yourself”, czyli „zabij się”. Powiedział, że jego córka była nękana przez innego ucznia w mediach społecznościowych kilka tygodni wcześniej za bycie lesbijką i uważa, że ten atak może być z tym powiązany.

„Słowa ‘idź się zabij’ wyraźnie wykonane ręką młodocianej osoby, pozostaną na zawsze w życiu mojej rodziny. A zachowanie tych tchórzów prawdopodobnie z czasem wyblaknie, a oni nadal będą żyć w sposób nieświadomy i nienawistny” – powiedział.

Na poniedziałkowym spotkaniu w miasteczku pojawiło się wiele osób domagających się sprawiedliwości.

To, że do incydentu doszło na początku Pride Month, nie uszło uwadze Scotta Nellesa. „Uczą się nienawiści. Nie uczy się jej w naszych szkołach i nie uczy w naszej społeczności. Dobroć to łatwy wybór. Miłość wygrywa” – powiedział.

Przedstawiciel dystryktu szkolnego Barrington powiedział, że okręg współpracuje z policją przy trwającym dochodzeniu w tej sprawie. Dystrykt oferuje programy wsparcia w celu promowania tolerancji i przeciwdziałania nękaniu.

Monitor

Udostępnij swoim znajomym: