----- Reklama -----

Luxahaus Konfigurator Drzwi Zewnetrznych

(773) 205-0303

Zaloguj się
Subskrybuj

27 maja 2022

Udostępnij znajomym:

Gubernator J.B. Pritzkwer twierdzi, że Illinois ma ponad 13 milionów mieszkańców, ale analiza nowych danych Urzędu Podatkowego (IRS) wykazała, że stan nadal traci podatników na rzecz innych miejsc w kraju.

Illinois straciło miejsce w Izbie Reprezentantów USA z powodu spadku liczby ludności w spisie powszechnym z 2020 roku, który wykazał, że Illinois straciło 18,000 osób. Dane poprzednich lat szacowały, że nasz stan stracił setki tysięcy mieszkańców od 2014 roku.

Jednak ze zaktualizowanego raportu amerykańskiego Biura Spisu Ludności wynika, że nasz stan był jednym z sześciu, w których prawdopodobnie zaniżono liczbę mieszkańców w spisie powszechnym z 2020 roku - a populacja Illinois została zaniżona o prawie 2 procent, co odpowiada 250,000 osób.

Pritzker napisał do prezydenta Joe Bidena, podkreślając, że stan się rozwija i mówiąc, że Illinois powinno otrzymywać więcej federalnych funduszy.

„Raport PES opublikowany 18 maja 2022 r. wykazał, że populacja Illinois oraz pięciu innych stanów została znacznie zaniżona w spisie ludności w 2020 r.; w rzeczywistości dane pokazują niedoszacowanie o 1.97%, co odpowiada około 250,000 mieszkańcom Illinois, którzy nie byli reprezentowani w Spisie Ludności 2020” – napisał gubernator w swoim liście do prezydenta.

Biuro Pritzkera podało, że dane nowego raportu zwiększają populację stanu do ponad 13 milionów „po raz pierwszy w jego historii”.

Jednak nowe dane IRS za lata 2019-2020 opublikowane we wtorek pokazują, że Illinois straciło 101,000 podatników, a wraz z tym 8.5 miliarda dolarów dochodu podlegającego opodatkowaniu.

Śledząc zeznania podatkowe i migrację osób rozliczających podatki, dane IRS pokazują, że Illinois zyskało 171,000 osób w ciągu roku, ale ponad 272,000 opuściło stan przenosząc się do innych lokalizacji. Floryda zyskała najwięcej mieszkańców stanu Illinois (ponad 28,000).

„Floryda po prostu rozwija się wraz z ludźmi i inwestycjami, a my jesteśmy na drugim końcu… tracimy naszych ludzi i tracimy ludzi zamożnych” – powiedział Ted Dabrowski, prezydent Wirepoints. „Ludzie, których tracimy, zarabiają o wiele więcej pieniędzy niż ci, których sprowadzamy do tego stanu”.

Dane migracyjne IRS pokazują, że patrząc na podatników z dochodem 200,000 dolarów lub więcej, do Illinois przybyło około 13,900 osób, przynosząc 2.9 miliarda dolarów, podczas gdy prawie 35,000 w tym przedziale dochodów opuściło stan, zabierając tym samym 8.5 miliarda dolarów. To strata netto w wysokości 5.6 miliarda dolarów.

W przedziale dochodowym od 25,000 do 50,000 stan opuściło 54,700, a 39,800 się tu wprowadziło. To strata netto w wysokości $338,000.

„Ten trend się pogarsza, jeśli chodzi o ludzi, którzy odchodzą, są coraz bogatsi i zabierają ze sobą pieniądze” – powiedział Dabrowski.

Dane IRS nie wykazują wzrostu stanu Illinois, dodał Dabrowski, pomimo zapewnień Pritzkera, że dane Biura Spisu Powszechnego pokazały wzrost liczby ludności.

„IRS monitoruje to, gdzie ludzie mieszkają i dokąd się przeprowadzili, a dane pokazują, że Illinois było trzecim największym przegranym, jeśli chodzi o ludzi i trzecim największym przegranym w kwestii finansów na rzecz innych stanów” – powiedział Dabrowski.

„Zaktualizowany spis ludności USA odzwierciedla rosnący status Illinois w regionie i kraju jako miejsca innowacji i możliwości” – podało biuro Pritzkera w oświadczeniu zapowiadającym jego list do Bidena. „Większe inwestycje administracji Pritzkera w programy szkoleniowe i praktyki w produkcji i lotnictwie stworzyły miejsca pracy i przyciągnęły nowych mieszkańców w całym stanie”.

jm

----- Reklama -----

MCGrath Evanston Subaru

----- Reklama -----

Dentysta

----- Reklama -----